• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vlatko_s

 1. V

  problem so T Mobile Pulse(huawei u 8220)

  Mi treba android 2.1 ili 2.2 verzija i nekoi link kako da go instaliram telefonot T-Mobile Pulse (Huawei U8220) Vi blagodaram odnapred
 2. V

  Помош со facebook

  Пробав повеке пати,не ми стигнува кодот за ресетирање на лозинката на меилот.
 3. V

  Помош со facebook

  Некој ми ја сменил лозинката на facebook и сега немозам да се логирам,ако знае некој да ми каже како да си го вратам профилот!
 4. V

  Кој антивирус го користите

  Jas koristam "eset smart security 4"super e si ja brka dobro rabotata!
 5. V

  Неограничено СМС пораки кон сите македонски оператори

  nemozam da go simnam programceto non stop mi pojavuva "error" sto e problemot?
 6. V

  encoders for windows 7

  Mozes da si simnes "format factory 2.20" dobar e konverterot ke ti vrsi rabota,konvrtiraj gi spotovite i posle probaj DVD Marker,a imas i opcija za kreiranje meni na "ConvertXtoDVD4 rascepkaj malku vo opciite.
 7. V

  encoders for windows 7

  simni si ConvertXtoDVD4 i brkaj rabota,prifaka sekakvi fajlovi!
 8. V

  Prevodi od filmovi

  http://www.sub-titles.net/
 9. V

  како да поставам Tenda WiFi адаптер

  ne fakam signal treba li da vnesam nekoj ip adresi?
 10. V

  како да поставам Tenda WiFi адаптер

  neznam so model e predavatelot ama ima dobar signal za wifi internet
 11. V

  како да поставам Tenda WiFi адаптер

  "USB Tenda W541U" predavatelot mi e na dalecina okolu 100-tina metri cista e preglednosta do nego.
 12. V

  X700 графичка - БАРАМ

  drugar mene mi treba "VGA BOARD ASSY ATI TYPE 1 M26P 128mb REV." ama mi kazaa deka i x700 ke odgovara>
 13. V

  X700 графичка - БАРАМ

  Ако има некој Х700 графичка за лаптоп, Fujitsu Siemens нека пише!!!
 14. V

  како да поставам Tenda WiFi адаптер

  Имам Tenda WiFi адаптер и извор на сигнал за безжичен интернет на 100-тина метри, па ме интересира дали некој знае како да го поставам адаптерот за да фатам сигнал???
На врв Дно