• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vlatko_bule

 1. V

  бежична мрежа

  Имам лап-топ и кабловски интернет, а бидејќи е лап-топ сакам низ дома да не сум зависен од кабелот за интернет, па ми треба уред кој што кабловскиот интернет само ќе го трансформира во бежичен, без излези за лан, како што се најчесто рутерите 1 WAN in, i 4 LAN out, мене ми треба да има само WAN...
 2. V

  Помош Околу Избор На Безжичен Рутер

  Имам лап-топ и кабловски интернет, а бидејќи е лап-топ сакам низ дома да не сум зависен од кабелот за интернет, па ми треба уред кој што кабловскиот интернет само ќе го трансформира во бежичен, без излези за лан, како што се најчесто рутерите 1 WAN in, i 4 LAN out, мене ми треба да има само WAN...
 3. V

  Java Домашна Работа

  Прво здраво до сите вас програмери... (и јас сум изгледа некој иден таков ) Ми треба помош, за која ке сум ви многу благодарен кога би ми помогнале, имам нешто како домашна задача за потпис, која треба да ја предадам до 10.01.10 и малце ми стана кнап, а гледам дека незнам и решив да барам...
На врв Дно