• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Vlade-IT

 1. V

  Враќање на податоци од мемориска картичка

  Картичката е 8GB. Фала на сите за советите, ќе се обидам со софтверите што ми ги предложивте иако не сум сигурен дека воопшто ќе успеам, бидејќи како што гледам оштетена е картичката харфверски.
 2. V

  Враќање на податоци од мемориска картичка

  Благодарам за одговорот. Да, баш со овој софтвер пробав, но безуспешно. Од овој софтвер сум задоволен конкретно за партиционирање на дискови и е супер (како free солуција). Ке се обратам до фирмава што ми ја посочи, па ќе видиме што ќе кажат. :)
 3. V

  Враќање на податоци од мемориска картичка

  Здраво до сите. Би сакал да прашам во врска со проблем со MicroSD картичка. Се појави проблем така што едноставно телефонот престана да ја покажува како да е прикачена (mount-ирана) картицата. Проверив и со други телефони, но исто е. Ја пробав картицата и на компјутер, но безуспешно. По подолго...
На врв Дно