• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од viksa88

  1. V

    Проблем со Sopcast

    Имам проблем со сликата кога сакам да гледам стрим преку Сопкаст , слика имам само во горниот дел од плеерот , а доколку префрлам од сопкаст на WMP сликата е како што треба само што така многу касни стримот и не ми се гледа преку WMP.Инсталирав и K-lite i Shark007 кодеци и повторно истиот...
На врв Дно