• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Viksa1993

 1. Viksa1993

  Декодирање

  Дали некој знае цена за декодирање на Sony Ericsson live with walkman ?
 2. Viksa1993

  Diablo 3 импресии

  таман сакав да ја купам, во Нико ми рекоа до средина на јули дека ќе ја нема, не испорачувале нигде во Европа .... :(
 3. Viksa1993

  Проблем со гасење на монитор

  прво фала на сите за помошта, решен е проблемот, бидејќи ми е нова графичката не се сомневав во неа но до тоа било проблемот. Со затворено куќуште за неколку минути дигна до 100 степени на игри и на програми тестирав, кога пробав пак со отворено во ред беше температурата. Дали е можно за овие...
 4. Viksa1993

  Проблем со гасење на монитор

  вака е обичното титкање View: http://www.youtube.com/watch?v=gEL1zCdfXZc вака е кога ке заглави View: http://www.youtube.com/watch?v=cd1aOBQodoE имам Gigabyte GA-P31-DS3L стара околу 4 години
 5. Viksa1993

  Проблем со гасење на монитор

  не е тоа, исклучен е screensaverot
 6. Viksa1993

  Проблем со гасење на монитор

  Проблемов е следен, сакав да направам формат на седмицава но пред да почне сетапот рандом на првата слика што и треба подолго да се вчита рандом ми се гаси мониторот, иако во Power options ми е наместено на never turn off display, и со мрдање на маус тастатура не се уклучува останува на црното...
 7. Viksa1993

  Графичка до 4.500 ден.

  Ќе се јавам да прашам дали може, фала што ме потсети изумив на тоа :)
 8. Viksa1993

  Графичка до 4.500 ден.

  ги разгледав, има 5750 за 5000 денари, цена како мебиус нема :) ке почекам некое време, може ќе ја има пак на лагер, ако не ке мора да се купи друга
 9. Viksa1993

  Графичка до 4.500 ден.

  ми треба графичка за негде докај 4000 и нешто (4500 максимум), е сега е знам дека BEST BUY-от е http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=643&pid=292&psn=&lid=1&leg=0 ама прашав во мебиус ми рекоа ја нема на лагер и не знаат дали и кога ќе ја добијат, исто така од што...
 10. Viksa1993

  Рецензија Sapphire HD5750 Vapor-X Review

  Се јавив во Мебиус за да ја купам но ми рекоа ја нема на лагер и не знаат дали ќе ја добијат, ако некој има информација дали ја има на друго место нека пише ( по солидна цена )
 11. Viksa1993

  Проблем со дисплеј драјвер,Blue screen

  админ може клуч на темава, пробав со друга графичка и се беше во ред, и дошло ред на мојата :carefree:
 12. Viksa1993

  Проблем со дисплеј драјвер,Blue screen

  фала ви, останува уште да најдам графичка друга да пробам
 13. Viksa1993

  Проблем со дисплеј драјвер,Blue screen

  пробано е ова со Power Management и во биос нема резултат На FurMark ја дава онаа ерор на последната слика OpenGL нешто рандом некогаш на 30 сек некогаш на 1 мин , 2 мин ... Пробав со двете плочки поединечно на сите тестови но исто ми јавува проблеми
 14. Viksa1993

  Проблем со дисплеј драјвер,Blue screen

  :confused:
 15. Viksa1993

  Проблем со дисплеј драјвер,Blue screen

  ова е OCCT GPU тестот грешката ја јавува околу 50 тата секунда ете ви слики Ако се разбира некој нека види волтажите дали се добри незнам веке што да мислам
На врв Дно