• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Vermilion

 1. Vermilion

  Немам пристап до Local Disk

  И така направив .... и бидна :) Во cmd куцаш chkdsk d: /f /r , е сега колку и како ќе трае незнам ...
 2. Vermilion

  Немам пристап до Local Disk

  Да, али твојот барем го отварало со Експлор, мојот никако ...
 3. Vermilion

  Немам пристап до Local Disk

  Абе статус Healthy (Active) али исти дик ...
 4. Vermilion

  Немам пристап до Local Disk

  Да беше за формат немаше ни да барам хелп. :)
 5. Vermilion

  Немам пристап до Local Disk

  На десен клик реагира океј, ги покажува функциите. Кога го скенирам со антивирус покажува D:\ - Error opening. Во сејф мод исто не го отвара. И кога отварам ноутпад и сакам да го зачувам во D, исто не го отвара.
 6. Vermilion

  Немам пристап до Local Disk

  Не знаев каде да ја постирам темава. Ми треба помош. Не ми го отвара за жива глава Local Disk D: . Пробав со Manage, Еxplore, Restore, Run свашта. Еве привју:
 7. Vermilion

  Видео: Македонија. Грешна, т.е. Вечна.

  Темава е ептен дискутабилна. Нормално Милчо ќе каже дека се намерни грешки, неможе да се брука да каже дека ги заборавиле. Али сепак добро е што сме самокритични и барем имаме нешто еве и за нас снимено. Али зошто другите да знаат дека има грешки. Нека не видат во вакво светло за да видат...
 8. Vermilion

  Видео: Македонија. Грешна, т.е. Вечна.

  Овие грешки сигурно не ги најде сам. Ги виде на ТВ или слично. Првите 2 слики не се грешки туку производ на поставеноста на светлото. "Заборавениот" рефлектор ај ќе помине а плус тоа и кратко трае. Меѓутоа неможам да си ја простам онаа остра линија на главата на Александар Македонски. Тоа веќе...
 9. Vermilion

  Дизајн за веб порталот за Македонија

  Не се зафркавај првиот е .... немам зборови :LOL: :LOL: :LOL:
 10. Vermilion

  Free Laptop, како тоа добро звучи

  Па и меилот што им е со "нози" пишуван, тоа е друга 20ка. :isplashen:
 11. Vermilion

  Најефтина хостинг компанија

  А што велиш за беспари, без адови и слично, клик тука.
 12. Vermilion

  Дивови или табели за слики???

  За thumbnails користи табела. Како што рече MetalGear, најубаво би било сликите да се отвараат со некоја јава екстензија со ајакс лоадер и слично.
 13. Vermilion

  W3 School сертификати

  Здраво. Курсевите и испитите на W3 School ми изгледаат прилично интересни. Сакам да знам колку вреди да се стекне сертификат од W3 и колку истиот ќе биде признаен и ценет ?
 14. Vermilion

  Како, што, каде ?

  Pinnacle софтверот е за бебиња. :)
 15. Vermilion

  Како, што, каде ?

  Епа како што напоменав, мора да ми биде овозможено capture/едитинг/експорт без проблеми, со реал тајм едитинг. Туку, доколку имаш конкретна картича за ниска цена која би ја препорачал и која функционира со сите софтвери, прати линк.
На врв Дно