• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Vergergy

 1. V

  Nexus 5 (2013)

  Dumb Americans
 2. V

  Nexus 5 (2013)

 3. V

  Nexus 5 (2013)

  Android Authority се група амерички дегенчиња шо коа праат drop test се осеќаат ко да го фатиле господ за јајца, и дека тоа е ептен паметна работа која не може некој друг да ја направи. Они уствари тоа го доживуваат ко да се занимаваат со наука. Едноставно, најдобри се у фрлање телефони, алал да...
 4. V

  Nexus 5 (2013)

  Камерава е значително подобра од таа кај N4 ...
 5. V

  Nexus 5 (2013)

  Бизнис, јебига :).
 6. V

  Nexus 5 (2013)

  Супер е камерата, доста подобра од N4.
 7. V

  Nexus 5 (2013)

  Каков телефон еј :suprised:
 8. V

  LG Nexus 4 E960

  Дали некој знае колку наплаќаат за Shipping во Америка, и дали може да се купи телефонот по таа цена од локален retailer? Или мора online порачка да е?
 9. V

  Motorola Moto X -новото чедо на татко Google и мајка Motorola

  Ќути, кај живееме ... Инаку мислев да ми донесат off contract, отклучен. Ама гледам дека цената нема да биде 299$, како што викаа гласините, туку 500+. Така да, скапо некако ...
 10. V

  Motorola Moto X -новото чедо на татко Google и мајка Motorola

  Имам другари во Америка на сезонска работа, па они да ми го донесат.
 11. V

  Motorola Moto X -новото чедо на татко Google и мајка Motorola

  Никаде не можам да најдам цена ако го земам без договор ...
 12. V

  Motorola Moto X -новото чедо на татко Google и мајка Motorola

  Ако е 300$ 16 GB верзијата, не би рекол дека е во ист ценовен ранг со S4 Mini :).
 13. V

  Таблет за синот

  Учи го да ги цени парите. Не му го купувај одма. Лажи го некое време, и на крај земи му некое кинеско гомце, колку да му помине меракот. И така има Laptop, PC, не му давај да се гуши со технологија. И кога ќе му земеш, лимитирај му го времето што ќе го поминува на него :).
 14. V

  Google Nexus 7-v2 прелиминарни информации (leaked info)

  Никогаш во живот не сум бил толку попален за парче хардвер. Едноставно, морам да го имам. Среќа што имам другарчиња по Америките на сезонска работа, па ќе можам да го порачам. Само се надевам дека овојпат нема да се изглупираат со залихите...
 15. V

  HTC ONE во продавниците на Телеком

  И тоа што викаш, ама па чудно е, поради тоа што и S4, Xperia Z се нови и актуелни, а цената им е пониска од кај сите оператори, што е, и било случај со сите други телефони, освен HTC One.
На врв Дно