• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Venatik

 1. Venatik

  WoW Legion

  Се сложувам комплетно. Јас лично решив дека ќе останам мејџ + за прв пат shadow priest ќе ми биде прв алт, па допрва вчера стигнаа на ред ДК и warrior, и искрено ми се свиѓа како "течат" спековите. Енх. шаман играв на бетата ама ипак прист ми го прави ќејфот малце повише. А и не сум мејнал мејџ...
 2. Venatik

  WoW Legion

  Прв пат после WotLK играм unholy DK и ептен ми се свиѓа. Голем дел од промените (иако некој ќе каже дека се осакатени класите) се во многу добар правец. Пр. shadow priest. Ако има некој хорда заинтересиран за активности некој ден после рилисот слободно додадете Venatik#2547.
 3. Venatik

  WoW Legion

  Имав вчера, за малце. :) Дадов неколку, ако се најде уште некој ќе те имам во предвид. Во меѓувреме има тазе giveaway тука. Method на фејсбук прават редовно и нормално mmo-champion би требало за брзо време да го почнат четвртиот giveaway.
 4. Venatik

  WoW Legion

  Колку што знам следниот Q&A во четврток е на тема ПвП. :)
 5. Venatik

  WoW Legion

  За жал за ПвП не можам да зборам многу повеќе од тоа што е споделено од девелоперите. Можам да кажам само дека воопшто не ми се допаѓа рандом ПвП опрема. Јас лично секад сум сакал да знам дека има опрема за која треба да се работи, да се инвестира време и ресурси, дури и по цена да не можам да...
 6. Venatik

  WoW Legion

  Имам алфа инвајт од декември и ја играм бетата моментално - со оглед на тоа дека WoD беше промашај во скоро секој аспект (зборам како примарно ПвЕ играч), со исклучок на реидови, Legion е масивно подобрување. Многу ствари ќе зависат од темпото на контект пачови. Како за почеток Legion има...
 7. Venatik

  Легендарни WoW скриншоти

  Една таква инстанца имавме на Broodlord у BWL со Morbrish Order кога нé снема 20на луѓе. :D Edit: Него ќе копам по дисковите дома сигурен сум дека имам скриншоти од тие денови, само кој да ги најде.
 8. Venatik

  WoW сервер - фракција - battletag

  Stormrage/Balnazzar - Horde - Venatik#2547
 9. Venatik

  Nvidia GTX 6XX/GTX7xx клуб

  Се поти доста на Far Cry 3 нека ја малце нека земе ваздух. :D
 10. Venatik

  Приклучување на водено ладење на матична

  Гораст "Procrastination" Цветковски, само напред. :D
 11. Venatik

  Приклучување на водено ладење на матична

  Ако те разбирам како што треба има логика да ги врзеш двете па на cpu_fan, ако не ти треба ништо друго за напојување тоа би било све. Само не ми јасно.... зашто не пробаш? :D
 12. Venatik

  Приклучување на водено ладење на матична

  Веројатно се работи AIO ладење но кое конкретно? На H100-та вентилаторите идат у пумпа а пумпата у cpu_fan i еден молекс за струја.
 13. Venatik

  Nvidia GTX 6XX/GTX7xx клуб

  Еве само Heaven 3.0 за сега:
 14. Venatik

  Nvidia GTX 6XX/GTX7xx клуб

  Се забравив малце на BF3, ќе гледам утре да постирам еден бенч од 690ка. :)
На врв Дно