• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Venatik

Роденден
11 јуни 1989 (Возраст: 31)
Локација
Kumanovo
Processor & Cooler
i9 9900k w/ Kraken X52
Storage
Samsung 970 Evo 500GB/Samsung 840Pro/Corsair Force GS/2xWD Black
PSU
Corsair RM850x
RAM
32GB HyperX Predator 3200MHz
VGA
2080 Ti Aorus Xtreme
Case
NZXT H500i
Mouse
Logitech G403
Monitor
ASUS PG278QR
Keyboard
Logitech G413 Carbon
Motherboard
Gigabyte Z390 Aorus Elite
OS
Windows 10 Pro
Пол
Машки

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 3. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 4. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно