• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Velkov7

 1. V

  BIOS

  И сега да го носам во АМЦ или би ми помогнале/ал да го направам јас тоа самиот по можност сам да го флеширам? Инаку за целосно да се запознаеш со проблемот, ти препорачувам малку ПОДЕТАЛНО, да ги прочиташ сите мои објаснувања и ПОСЛЕ објаснувај и давај совети Те Молам! не нагодувај можеби не е...
 2. V

  BIOS

  Дајте бе луѓе дојдов овде да ме исмевате за тоа што незнам што е ’рбет на ПЦ-то? или кажи ми како да видам, кај има тоа, во близина на што.. Инаку пишав погоре: Vista Ready или AM2+ Ready, или некои други шифри што ги пронајдов (едвај): Foxconn или A6VMX Series
 3. V

  BIOS

  А барем да кажеше како да го направам тоа рачно (да отворам кукиште и да видам, но кај да барам), без некои програмчиња, pls?
 4. V

  BIOS

  Како мислиш:,, Префрли го џамперот JBat од 1-2 на 2-3,,? вака направив: ја изадив батеријата на 15! мин. и го притискав копчето за вклучување на ПЦ-то за да се испразнат сите кондензатори... после ја враатив батеријата (се е в ред со лежиштето) и го префрлив јамперот од 1-2 на 2-3 и после 10...
 5. V

  BIOS

  Истото се случува... нејке па нејке!!!! :angry: :mad: и само да напоменам: Ми рекоа дека требало да се флешира биосот, и божем процесорот бил оштетен... WTF?!
 6. V

  BIOS

  Она кај чамперот пишува CLR_CMOS??? или? Го пробав тоа, но не успеа.. сепак ке пробам уште еднаш. Кога се уклуче компјутерот нема ништо а нема ни она ,,BEEP,, (Тиит)... Help me!!!!
 7. V

  BIOS

  Vista Ready или AM2+ Ready незнам да видам која е... кажете како???
 8. V

  BIOS

  Прво ви благодарам за гостопримливоста. Дали точно ја знам конфигурацијата?-Не. Ке се обидам да објаснам најпрецизно што можам: Процесор: AMD Chipset 2.3 GHz (мислам дека е тоа) Видео картичка: ATi Radeon со VGA излез Рам меморија: 2GB DDR2 Windows 7Ultimate ... и кажете ако нешто заборавив...
 9. V

  BIOS

  Здраво дечки само што се регистрирав вчера и прво би сакал да ве прашам да ми помогнете околу BIOS-от, некои велат дека требало да се ,,Флешира,, пробав да го направам тоа но не ми успеа, дајте ве молам некој туторијал, не можев да најдам на јутјубот, ви благодарам.
На врв Дно