• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vasilev_bojan

 1. V

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Знам дека има многу лажни копии, иначе ке порачав до сега од Aliexpress :D Фала многу за помоста :)
 2. V

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Видов дека го имаат во hi.mk ама искрено мое е мислење е дека е скап. Ке ми го донесе другар од германија, па чепкајки по интернет видов кого мрежи ги подржува и видов WCDMA па затоа сакав да прашам некој што го има дали функционира тука. Колку што знам само еден модел е
 3. V

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Дали некој има искуство со XIAOMI MI4, дали работи на нашата мрежа пошто како што читам искочен е само за во Кина, ме интересира дали работи и кај нас со 3G??
На врв Дно