• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Vasil Simonovski

 1. Vasil Simonovski

  Избор на нов лаптоп

  Uste ednas vi blagodaram za vaseto mislenje. Znaci vaka ,se zanimavam so dizajn i proizvodstvo na mebel. Sekogas koristam poveke programi istovremeno a najmnogu 3D softver za prikaz na mebel vo prostor so sliki koi se rendiraat, pa Jpeg programi,pa video prezentacija itn. Sum zalepen samo za...
 2. Vasil Simonovski

  Избор на нов лаптоп

  Пред се ве поздравувам и ќе бидам благодарен за секое ваше мислење околу мојата дилема за избор на лаптоп.Ги имам како опција следниве два: ASUS K95VM-YZ052 = 50.000 den ASUS K95VM-YZ052 (DARK INDIGO) - Intel QuadCore i7 3610QM (2.3GHz/Turbo 3.3, 6M, 22nm) CPU, nVIDIA GeForce GT540M 1GB GDDR3...
На врв Дно