• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од user95

 1. U

  Избор на лаптоп

  Купи си macbook air со новиот процесор м1. И дизајн, ергономија, перформанси, извонредна батерија, дисплеј предобар софтвер. Гледај на подолги стази кога инвестираш во лаптоп. И да вреде за секој денар. MacBook Air 13.3" SPG/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-ZEE mgn63ze/a
 2. U

  Отпакуван macbook се продава по цена на нов

  Фала друже за советот. Дадоа попуст токму 5%. Секако прво човек треба да праша, бидејќи ако си траеш никој не кажува.
 3. U

  Отпакуван macbook се продава по цена на нов

  Не сум го знаел ова. Фала ќе пробам
 4. U

  Отпакуван macbook се продава по цена на нов

  Деновиве сакам да купам macbook но кога отидов во салон на Нептун имаше само еден модел и тој беше изложен. Како може отворен и изложен продукт да се продава по редовна цена како нов неотпакуван. За мене тоа беше доволно за да ме одбие од купување. Доколку беше намален барем за 50 евра до негде...
 5. U

  Предлог лаптоп до 40000 денари

  Сомнително искрено. Експонат, ама да е намален 100 најмногу 200, а не 50% од вкупната цена. Можеби refurbished да е
 6. U

  Предлог лаптоп до 40000 денари

  MacBook Air 13.3" SPG/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-ZEE mgn63ze/a Ајде некој конструктивен совет или критика
 7. U

  Предлог лаптоп до 40000 денари

  Продаден е веќе Таква информација имам 1611610682 Фала на сите за предлозите сепак одлучив да го проширам буџетот и да купам macbook air со m1 процесор. Ги исполнува сите критериуми
 8. U

  Предлог лаптоп до 40000 денари

  Колку е сигурна странава лаптопи мк
 9. U

  Предлог лаптоп до 40000 денари

  Здраво, Лаптопот би го користел главно за интернет, ворд, ексел.. Gta v од игри можеби, Барам ваш предлог за уред кој ги исполнува овие критериуми а најбитно да биде од бренд / серија со репутација на квалитет како би се користел барем 5,6 години. Тоа ми е најважно 1611533181
 10. U

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Што да земам Iphone 7 Plus или S8+ ? Се мислам многу тешко ми е да направам избор.Ајфонот знам дека е пофлуиден но дизајнот му е ист од 6 плус па наваму.Нема опции за fast charging се полни со саати.С 8+ прекрасен дисплеј,камера,добра батерија,fast charging,но ужасна кориснича подршка, по две...
 11. U

  iPhone 8 и iPhone X

  Iphone X цената овде ке биде минимум 1100 евра што е премногу за македонскиот стандард.
 12. U

  Помош за избор на рам

  Komplicirana situacija
 13. U

  Помош за избор на рам

  Ке можеш ли да ми испратиш линк од меморија со таков тип ?
 14. U

  Помош за избор на рам

  Користам biostar G41d3+компатибилна со DDr 3 1333/1066/800MHz.Ако ставам рам со една од наведените фреквенции дали ќе функционира.Стариот рам најверојатно ке го продадам и ќе си купам нов од 4гб.
 15. U

  Помош за избор на рам

  Благодарам! Инаку зедов kingston dd3 1330 mhz го инсталирав и не го покажуваше во биос ниту пак во самиот систем.Потоа го извадив стариот рам и на негово место го инсталирав новиот (бидејки мислев дека можеби слотот е неисправен или постои евентуална инкомпатибилност) и компјутерот не се...
На врв Дно