• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од unlock

 1. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Koj ima account na https://bitcointalk.org be ve zamolil da glasate za moeto logo so BROJ 28 Link za glasanjeto: https://bitcointalk.org/index.php?topic=642106.0 vi blagodaram na site
 2. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Kopajte ERC - solo, i ke vidite so e kes za 7 dena. 10.000 dava na blok slednive 7 dena pocnuvajki od deneska. Od 7-14 den ke dava po 5000 ERC.
 3. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Mislam moze i direktno na Mastercard ili Visa, KREDITNA, ne debitna. Ako vo megjuvreme nemaat smeneto nesto poslednive 7 dena.
 4. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Stranata za vadenje pari e: https://btc-e.com/ Organizacijata e bugarska, tipot e bugar, Organizacijata e stacionirana vo Anglija.
 5. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Zosto nikoj od vas ne kopa Summercoin ? Denes ja pustija, vecerva. Da izmetam malku na pocetok, bogami, pred sat i pol se pravese po 100 coins za 10 minuti.
 6. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Ti odgovoriv, ako ne svati, ke ti kazam: So istite tie graficki, istovremeno, HASH-ot e podelen da kopa i Hiro i DRK.
 7. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Јас да ви кажам, почнав да си копам од двете најдобри Х11-ки истовремено, Еве скриншат
 8. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Како и да е, крена БТЦ , моментално е околу 520$ па сега може повеќе да се заработи на скрипта, па со БТЦ да си купувате Блеккоин или други работи како на примнер некои од коините на X11, кои се надевам поради температура ќе кренат на вредност летово..
 9. unlock

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Ако се работи само за неколку апликации, тогаш можеби хард ресет ќе помогне, или евентуално да се врати на официјален нерутиран ром. Можеби и нов кастм ром би помогнал. Јас сум за официјален. И не би го рутирал ако немам ептен јака причина за тоа. Ако веќе го рутираш и го немаш пробано ова: ЛИНК...
 10. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Јас имам 5 нови, неупотребени Riser-и x16. Вишак ми се. Ги продавам сите комплет.
 11. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  @ crcic @ omegaRED Spored dosegasno kopanje na DarkCoin bi trebalo da izleguvaat po 4 paricki na 24h E sega da nema zabuna, 1Mh/s kaj Script e razlicno so 1Mh/s kaj X11. Mislam deka soodnosot e nekade 1:4. Script-1 = X11-4 Script ----- X11 (1000Kh/s=4000Kh/s)...
 12. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Eve jas kopam DarkCoin da probame malku, da eksperimentirame nie pionerive... Zasega ubavo izgleda, ne vlece mnogu struja, temperaturata e mraz... ke vidime kolku ke dava...
 13. unlock

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  CPU mining DarkCoin na http://www.drkpool.com/ Aj da probame ... C:\Users\QOSMIO\Desktop\cpuminer-win64>minerd.exe -a keccak -o stratum+tcp://drk pool.com:3333 -u unlock.1 -p 1 [2014-04-06 00:52:04] [---> max.1gh.com <---] [2014-04-06 00:52:04] Starting Stratum on...
На врв Дно