1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ulrezaj's Recent Activity

 1. На Ulrezaj му/ѝ се допаѓа мислењето на spiritBreaker во темата Негативно искуство - Сетек.

  Дури срцепарателно е искуствово

  24 Август 2019 во 21:22
 2. На Ulrezaj му/ѝ се допаѓа мислењето на spiritBreaker во темата Intel vs AMD.

  6700k ти е како r7 1700 во перформанси. Скокнав од 1700 на 9700к клокнат на 5.1,со рам шо го клокнав од 2666 на 3700 и сум презадоволен....

  24 Август 2019 во 21:17
 3. Ulrezaj Прикачи датотека во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Razer Kraken Tournament Edition - Купени од Сетек ( цена 5800 денари )

  Razer.jpg 24 Август 2019 во 10:55
 4. Ulrezaj Прикачи датотека во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Asus Strix RTX 2070 Super - Купена од Сетек ( цена 42.000 денари )

  20190822_190712.jpg 20190822_190752.jpg 22 Август 2019 во 19:11
 5. На Ulrezaj му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата AMD gaming PC: B450, Ryzen 5 1600X, 16GB DDR4-3200, RX580 4GB, 240GB NVMe, 1TB HDD.

  Продавам комплетно исправна AMD гејминг конфигурација составенa од следниве нови и половни делови: Mainboard: Asrock B450M-HDV, нова, 2...

  IMG_20190821_232358.jpg IMG_20190823_185446.jpg IMG_20190823_182235.jpg IMG_20190823_190234.jpg 21 Август 2019 во 23:58
 6. На Ulrezaj му/ѝ се допаѓа мислењето на spiritBreaker во темата Larvel service provider.

  Да изглуглаше, првиот резултат ти е решението.

  20 Август 2019 во 22:15
 7. На Ulrezaj му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Србија до Токија, Македонија до Индија!

  20 Август 2019 во 22:14
 8. Ulrezaj одговори на темата Купувам i9-9900k / RTX 2080.

  Браво друже, како ме процена... дури и јас не бев свесен дека сакам гага графика или 50% пониска од продавница :) Постот е дека...

  20 Август 2019 во 22:13
 9. Ulrezaj одговори на темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Ако ти треба стабилност купи си Intel процесор !

  20 Август 2019 во 16:54
 10. Ulrezaj одговори на темата Купувам i9-9900k / RTX 2080.

  Bump !

  20 Август 2019 во 15:19