• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од ufs

 1. ufs

  Free Crypter

  200 EUR за криптер? Да беше до 20$ се јаде некако ама 200 .........
 2. ufs

  C++ Help !

  Да, откако имав предавање денес поопширно за класи и get set функции. :) Проблем беше пристапот и користењето на податоците од класата за повеќе студенти, да беше за еден ОК ќе си е :)
 3. ufs

  C++ Help !

  Finally :) BTW fala na site #include <iostream> #include<string.h> #include <fstream> using namespace std; class student { private: char ime [10], prezime [10]; int index; int oceni [5]; public: student(){}; ~student(){}; void pecati(); void setName(char...
 4. ufs

  C++ Help !

  Прво да те корегирам дека ова е втора задача за која барам Помош. Второ те сфаќам целосно меѓутоа како да креирам класа за 5 студенти кога немам ни К од класи учено сеуште?! Трето, алгоритмот јасен ми е, меѓутоа имам проблем со синтаксата за креирање на 5 студенти, да беше за 1 немаше да...
 5. ufs

  C++ Help !

  Do nikade ne stignav!!!!! :( :(
 6. ufs

  C++ Help !

  Ej fala vi mn :)
 7. ufs

  Free Crypter

  Некој да не знае или има бесплатен Crypter за keylogger?
 8. ufs

  C++ Help !

  Слабо иде некако :(
 9. ufs

  C++ Help !

  Не се компајлира :(
 10. ufs

  C++ Help !

  Ми треба помош односно код за следнава задача: Да се креира класа студент со: име, презиме, индекс, просек, низа од 5 предмети. И преку main да се внесат одреден број на студенти, во зависност колку ќе сакаме ние. И тие да се испечатат. На крај кога ќе заврши програмата да се зачуваат во...
 11. ufs

  Како Да Пресметам Комплексност На Кодов?

  Thanks :)
 12. ufs

  Како Да Пресметам Комплексност На Кодов?

  /* Da se izvrsi ciklicno pomestuvanje na bukvite vo nekoj zbor vnesen preku tastatura za n (ovoj broj e vnesen preku tastatura) mesta nalevo ili nadesno (ovoj izbor se vnesuva preku tastatura).! */ #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int dolzina(char string[]); int main(int argc, char...
 13. ufs

  Zadaca vo c

  Епа друже дужен сум ти пиво :) Thanks a loooooooooooooot @Tr00per Isto taka i tebe Branchez fala ti mnogu za pomosta ;)
 14. ufs

  Zadaca vo c

  Istoto i kaj mene e :(
 15. ufs

  Zadaca vo c

  Probav i taka i taka, nego problemot e sto koga ke izberam l za levo ili d za desno prekinuva, se pojavuva default od switch "Vnesete levo ili desno!", t.e. ne se izvrsuva switch-ot #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int dolzina(char string[]); int main(int argc, char *argv[]) { int...
На врв Дно