1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

TylerMkD's Recent Activity

 1. На TylerMkD му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Која Denuvo игра чекате да биде кракната?.

  M8S M8S M8S Gears.5-CODEX

  23 Септември 2019 во 11:20
 2. На TylerMkD му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Официјална тема за повраток на данок(Tax Free) од Држави членки на Европска Униа.

  Премногу грешни податоци има во секој пост досега во темава а многу е пишувано за ова на форумов. Само јас неколку пати имам и пишувано...

  21 Септември 2019 во 19:54
 3. TylerMkD одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Ќе го испеглаат софтверот сега. Најдобро кажа Mr. Mobile, од предна камера како умпа лумпа беше портокалов. Коментар @psyside ?

  21 Септември 2019 во 19:34
 4. TylerMkD одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Што знае Mr.Mobile, сега некој ќе линкне јутјубер со 25 прегледи што руга ајфон. Инаку @Petarys супер што ти со iPhone Xr доби 3D Touch...

  21 Септември 2019 во 10:39
 5. TylerMkD одговори на темата 3 годишни студии, да или не?.

  Проблемот во ЕУ е друг, генерално има недостиг на работна сила и во интерес на сите е да се заврши порано факултет. Статистиките мислам...

  21 Септември 2019 во 06:48
 6. TylerMkD одговори на темата Snapdragon, Kirin, Exynos, Аpple Ax.

  Така се жалат луѓе кога ќе купат Ферари дека не можеле спојлери да му стават или да менуваат бандажи, све било топ, тапа жива. Боље било...

  21 Септември 2019 во 05:18
 7. На TylerMkD му/ѝ се допаѓа мислењето на spiritBreaker во темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Lumia 1520, доволно за во комисија да влезам? :)

  21 Септември 2019 во 04:38
 8. TylerMkD одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  @draganamon јас не би менувал iPhone 7 Plus за Huawei P30 Pro, едино ако сака со доплата... @Avid се пријавувам за комисијата, имаме по...

  20 Септември 2019 во 20:48
 9. TylerMkD одговори на темата Virtualbox нефункционира поради Windows Hypervisor Platform.

  Проблемот се гледа од авион - три различни OS си подигнал, ниту еден не е од Apple. Нормално ќе имаш багови.

  20 Септември 2019 во 19:25
 10. TylerMkD одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Џабе го браниш, штом не го купуваш, не даваш пари на Apple, не си од нашата партија!

  20 Септември 2019 во 18:51
 11. На TylerMkD му/ѝ се допаѓа мислењето на psyside во темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Пошто немаш поддршка да асистирам....

  20 Септември 2019 во 18:25
 12. На TylerMkD му/ѝ се допаѓа мислењето на krema во темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  иПхоне треба да се забрани со закон, да се немало инфраред.

  20 Септември 2019 во 18:07
 13. TylerMkD одговори на темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  apdejtirav na ios 13, nema MK poddrska se ceka SMK poddrska vo megjuvreme Tim Cook vika koristete latinica i ne mora zapirki da stavate...

  20 Септември 2019 во 18:07