• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Transporter444

 1. Transporter444

  EVGA SC Hybrid 1070 Ti

  up
 2. Transporter444

  Нарачки од Computer Universe

  Стигнаа на 02.06, задоволен сум си работи се како што треба, царина не ми беше побарано да платам, ваљда среќа имам :ROFLMAO:, а ако треба нешто за гаранција да се прави се надевам дека нема да има потреба да дознаам што и како треба :D
 3. Transporter444

  Проценка Екран IPS и рам мемории за лаптоп. 15.6 Full HD IPS оригинал и рам 16GB DDR4

  не се гејма ништо, само за документи и слично го користам, барам нешто поефтино...
 4. Transporter444

  Проценка Екран IPS и рам мемории за лаптоп. 15.6 Full HD IPS оригинал и рам 16GB DDR4

  TN ми треба, обичен лаптоп е без графичка, жално би било IPS да му ставам :LOL:
 5. Transporter444

  Kingston HyperX Fury Black DDR4 2666MHz 2x8GB

  up
 6. Transporter444

  Надувани цени на графичките заради mining

  за да се копа со RTX3xxx графички треба графичките да работат на x8, што значи што повеќе лејнови има матичната+процесорот тоа подобро, генерално тоа се X299 и X399 а за X570 не сум сигурен колку лејнови имаат, а на обична матична не можеш со повеќе од 2 RTX3xxx графички да копаш
 7. Transporter444

  Нарачки од Computer Universe

  Некој да ме извести како одат овие работи, нарачав на 16ти, вика ова дека МК се стигнати на 20ти, ама кај мене дома уште не се стигнати деловите, толку ја заебаваат работава нашиве ?
 8. Transporter444

  Купувам Екран за Лаптоп 15.6 Инчи 1080p

  up, толку ли нема екрани :LOL:
 9. Transporter444

  Kingston HyperX Fury Black DDR4 2666MHz 2x8GB

  up (damil ми нема потврдено во пп)
 10. Transporter444

  Kingston HyperX Fury Black DDR4 2666MHz 2x8GB

  Се продава рамот, нема гаранција - 4000 денари
 11. Transporter444

  Враќање на изгубени работи од стар хард диск

  ги контактирав, ми кажаа да им го испратам, ама најверојатно лично ќе го однесам да не се оштети по пат... или ако имате предлог за некоја сигурна фирма што носи кршливи предмети да го испратам по нив.
 12. Transporter444

  Нарачки од Computer Universe

  makes sense, фала ти, само нека каже уште некој отприлика за колку стигаат да имам во предвид...
 13. Transporter444

  Нарачки од Computer Universe

  планирам овие да ги нарачам, како е најдобро да платам, со дебитна или банк трансфер (не знам како оди тоа) или со македонски пејпал (ако има потреба за рефунд како би примил пари, пошто нели не може македонски пејпал да прима пари) некој упатен да ми помогне ако може, и колку дена би ги чекал...
На врв Дно