• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од trajko84

 1. T

  CodeCamp 2010 - 6ти Ноември 2010

  Нов сајт за настанот На новиот сајт за настанот codecamp.mkdot.net може да ја погледнете комплетната агенда со предавањата и предавачите.
 2. T

  Нов Пазар3 за некој ден, ама ќе се наплаќа...

  Ова не нормална работа. Сајтот опстојува долго време, стекна реноме, и сега сака да го наплати тоа - сосема нормално капиталистичко однесување - па нели и секој од нас работи за плата. Што се однесува до цената, мислам дека за почеток треба да одат со пониска цена и со грануларно наплаќање во...
 3. T

  DevReach 2010 - Sofia 18 -19 Oct.

  Здраво на сите, само да споделам дека и оваа година регионалната девелоперска конференција DevReach која се одржува во Софија ке биде во Октомври и тоа на 18 и 19-ти. Како и минатите години МК.НЕТ кориснилката група организира учество на оваа конференција. За повеке информации на линкот...
На врв Дно