• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Trajko

 1. T

  Програмирање работа, мислење?

  Се работи за Дортмунд
 2. T

  Програмирање работа, мислење?

  Искрено тоа што имаш шанса да напредуваш ми значи само како голем плус и што ке живееш во по нормална држава.Парите помалку повеќе не ми се на прво место пре би работел пример freelance од дома за некои 500е отколку за 1000 тука во фирма или 2500 во германија
 3. T

  Програмирање работа, мислење?

  Ова истото го добив како одговор и од блиск програрамери што работат овде.
 4. T

  Програмирање работа, мислење?

  Али цифрава 45000 бруто била, денеска ми кажаа:(
 5. T

  Програмирање работа, мислење?

  Здраво. Ме интересира мислење. Пред околу две години почнав со Андроид/Јава да учам по дома направив две, три апликации, почнав да праќам цв по компанииве кај нас и доста се разочарав бараат повеќето сениор Андроид програмери (Предпоставувам нема потреба од повеќе девелопери на еден проект па...
 6. T

  Делови од подрум-да ги вклучам?

  Нова инсталација е, нова куќа година дена. Се работи за Glacialtech напојување со две линии на 12в мислам дека двете беа по 17 или 18 ампери, не е којзнае што напојувањево али не е делукс, околу 3000-4000 го платив во Анхоч тогаш
 7. T

  Делови од подрум-да ги вклучам?

  Кoгa гo вклучувaм кaбелoт нa пц тo, светлoтo вo сoбaтa трепнувa еднaш и не прoбaв дa гo вклучaм дaли ке рaбoти, предпoстaвувaм напојувањето нештo не е кaкo штo требa...
 8. T

  Делови од подрум-да ги вклучам?

  А нa влaгa штo стoелo нaпoјувaњетo немoже дa нaпрaви спoј?
 9. T

  Делови од подрум-да ги вклучам?

  Незнаев каде да ја отворам темава се надевам сум на право место. Значи вака имам делови за цела конфигурација е сега ми стоеа во подрум 3-4 години сега сакам да ги составам дали е паметно да пробам или може да запалам нешто, прашувам зошто еднаш со старо напојување имам направено огномет :)
 10. T

  Android пракса

  Здраво на сите Ме интересира колку е потребно знаење за андроид пракса кај нас по фирмиве?
 11. T

  LG паметни телефони - генерална дискусија

  Здраво имам Г3 со 2гб рам моментално работи на киткат ме интересира дали вреди да го апдејтувам во лолипоп или?
 12. T

  Официјална тема за Рам мемории

  Дали има потреба од 8 гига рам на лаптоп со win8 или доволно ми се 4?
 13. T

  Проблем со Lenovo G500

  Ма и не е баш евтин 26к го платив..
 14. T

  Проблем со Lenovo G500

  Update:Последниве неколку дена двд ромот работи најнормално на почеток и после неколку саати го снемува и почна да ми заглавува почесто на леново логото кога го стартувам лаптопот...
 15. T

  Проблем со Lenovo G500

  Од анхоч е
На врв Дно