• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од тотето

 1. тотето

  Купувам Raspberry Pi

  Купувам Raspberry Pi било која генерација со тоа што убаво да има wifi, било вградено или со dongle.
 2. тотето

  Acer Aspire 5738 матична

  Ми треба исправна матична за наведениот лаптоп.
 3. тотето

  Купувам LG Nexus 5 матична

  Само исправна да биди.
 4. тотето

  Продавам Linksys WRT54G v1.1 со wrt.v24

  Продавам Linksys WRT54G v1.1 со последната стабилна верзија од DD-WRT што најдов за него v24 (не знам кој build на памет, ќе проверам ако треба). Нема никаква маана ни физичка, ни хардверска, ни софтверска, работи перфектно. Ако ви треба за главен рутер, препорачано само ако брзината на...
 5. тотето

  Продадено Продавам Google Home Mini

  Продадено
 6. тотето

  Купувам Rasberry Pi 3/4

  Bump
 7. тотето

  Купувам Rasberry Pi 3/4

  Понудете
 8. тотето

  Продадено Продавам Google Home Mini

  Bump!
 9. тотето

  Продадено Продавам Google Home Mini

  Google Home Mini во светло сива боја, без никакви ошететувања. Листирање од Setec: Google Home Mini Smart Wifi Speaker ( GRAY ) Цена: 2000МКД или замена за active bookshelf speakers (со моја доплата)
 10. тотето

  Купувам/Продавам OnePlus One (за делови)

  Имам OnePlus One со кинески дислеј кој не се покажа како многу добар. Ми треба некој кој има OnePlus One со здрав дисплеј (се друго небитно) да му го купам. Или, мојот кој е цел здрав (освен дисплејот) да му го продам.
 11. тотето

  Продадено Продавам Logitech MX Master 2S

  Продадено
 12. тотето

  Продадено Продавам Logitech MX Master 2S

  Ајде некој нека ме спаси од комбинацијата црна тастатура и тегет маус...
 13. тотето

  Продадено Продавам Logitech MX Master 2S

  Уште се продава. За 4000мкд заинтересирани?
 14. тотето

  Продадено Продавам Logitech MX Master 2S

  Продавам Logitech MX Master 2S - Midnight Teal боја Користен 3 месеци, како нов, без никаква гребнатинка или оштетување. Наполнето го имам само еднаш. Цена: 4500мкд (на DDStore 5621мкд)
 15. тотето

  Искуство со мобиларата Mobelix

  Гледам некој телефони во Mobelix па ме интересира што искуство сте имале со нив. Конкретно ме интересира дали даваат потврда за купување во тип на фискална или фактура и како стојат со гаранција и уважување на истата_
На врв Дно