• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

тотето

Локација
Битола/Скопје
Processor & Cooler
i7 - 3517U
Storage
750GB
RAM
8GB DDR3 1600MHZ
VGA
nVidia GT635M
Case
Asus K56CM
Mouse
Gigabyte M690
OS
Windows 8.1
Прекар
toteto
Професија
Нуркач во Битолска млекара
Омилен цитат
Мирни води никогаш не направиле искусен морнар
Музика
8bit
Видео
https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
Програмски јазици
Java/C++
Пол
Машки

Потпис

∆​

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 3. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 4. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 5. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 6. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 7. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 8. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 9. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 10. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 11. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 12. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно