• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од tooose

 1. T

  Линкови за симнување на драјвери

  Решено :) фала emet_
 2. T

  Линкови за симнување на драјвери

  Да али не им работи линкот за download...
 3. T

  Линкови за симнување на драјвери

  Потребен ми е драјвер за acer aspire v5-561 за оперативен windows 7 64 безжична мрежа модел qualcomm atheros ar5bwb222 ПОМОШ немам опција со мрежен кабел потребно ми е со усб да го префрлам драјверот
 4. T

  Vivaz Pro

  Пробај да го исклучиш интернетот автоматски да го уклучува и бара, односно во Administrative settings/Packet data/packet data connections да ги ставиш во "when required" и да го рестартираш телефонот.
 5. T

  Samsung C450 - pomos

  Turbut probaj vaka samo pazi da ne ukakas nesto *#9998*3323#
 6. T

  К500i проблем

  Mozebi imas usb 1.1 koj e mnogu po spor od 2.0 Vidi ako ti e stara maticnata sigurno ti e 1.1
 7. T

  Мал проблем со менито на форумот

  I jas imam eden problem. Zasto ne mi se prikazuva slikata na forumov???
 8. T

  Уа за Вистата

  Vista???? Sto e toa???
 9. T

  Игри за SAMSUNG

  Фала "hmmm" најов...
 10. T

  Samsung e590

  pa za sony ericsson e >*<<*<* "< ili >" se navigacionite kopcinja (joystick) za levo < i desno >.
 11. T

  .tmp (видео фајл од Nokia)

  probaj da go smens od .tmp vo .3gp ili .pm4 pa togas da go konvertiras
 12. T

  Samsung e590

  Videte vaka za samsung da ne go nosite na servis no i vnimavajte navistina da e potrebno da go odnesete. Nekoi kodovi ne funkcioniraat za site telefoni. :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: *#9998*228# Battery status (capacity, voltage, temperature) *#9998*246#...
 13. T

  Just Cause

  Интересна игра слично на GTA а можеби е и продолжение дејството е на Куба треба та ја бутнеш тамошната вада со револуција. Ја симнав зафаќа 6.5 G на две dvd. Последната мисија 21ва неможев никако да ја поминам се додека не видов на YouTobe како треба.
 14. T

  Игри за SAMSUNG

  Како да инсталирам игра на Samsung Е200 или Е250 ни интернет има се ама брара да се плати со кредитна картичка. Дали знае некој како да најдам игри кои би биле "FREE" и како да ги инсталирам. За Sony Ericsson и Nokia имам доста искуство ако може така да се каже но овие се малку поинакви.
На врв Дно