1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

tomaso's Recent Activity

 1. На tomaso му/ѝ се допаѓа мислењето на BorisSapphire во темата Официјална тема за повраток на данок(Tax Free) од Држави членки на Европска Униа.

  Официјална тема за тоа како функционира повраток на данок од Држави кој што се членки Европска Униа, како се рачуна, се што е потребно...

  22 Септември 2019 во 01:50
 2. tomaso започна нова тема:

  AMD Wraith PRISM кулер

  Продавам АМД фабрички кулер. Official Genuine AMD Branded Product Supports Motherboard Socket: AM2/ AM3/ AM3+ / AM4 Aluminum heat...

  Форум: Продавам

  21 Септември 2019 во 23:03
 3. На tomaso му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Еве баба ми рецимо не знае што е ајфон. На пример, добар дел од интелектуалната нормална публика или не ја интересира што е ајфон или...

  21 Септември 2019 во 17:04