• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од theXman

  1. T

    Сакам да регистрирам .мк домен - помош

    Здраво! Сакам да регистрирам домен преку mkhost.com.mk Таму, во чекор 3 (конфигурирај) дадени се DNS сервери по default. Ме интересира што ќе биде ако го купам доменот со именските опслужувачи од мојот сервер, а што ако го купам со овие по default опслужувачи?
На врв Дно