• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од TheDoctor

 1. T

  Делење интернет преку свич

  @uwemi ти благодарам многу за се :D
 2. T

  Делење интернет преку свич

  сакав да кажам најефтиниот нет од оне
 3. T

  Делење интернет преку свич

  Здраво , дали може да се подели интернет помеѓу 2 десктоп пц-а со помош на свич ? Интернетот е од оне ( обичниот 600ден. - 40гб ) , далечината на двата пц е околу 10 м, е сега прашањето беше дали ке може да се подели интернетот бидејќи на едниот пц(кај што се наоѓа и модемот) нетот се конектира...
 4. T

  Problem so LAN CARD R8139D

  Se izvinuvam za podrskata no sum na taze formatiran pc , pred da go formatiram pc download i otvoranje na stranicite si bese super , no po formatot download e katastrofa 2kb/s za facebook da otvori mu treba nakaj 1 min , procitav deka ovoj problem se ima slucuvano na MAC , no kaj mene se sluci...
 5. T

  Проблем со ЛАН интернет

  nene ne me razbravte ubavo , sega kaj eden covek ima postaveno max adsl Call & Surf paket preku ruter e sega imame kupena edna antenna kako repetitor e i na nea se konektirame nie dvajcata a toj se konektira direktno na ruterot sega me razbravte li ? jas i repetitorot sme daleku okolu 40 m
 6. T

  Проблем со ЛАН интернет

  -Rolline -obicno preku MODEM -se zakacuva bezicno eden so drug daleku se okolu 60 metri -preku LAN -koristam xp sp2 , mrezna karta nekoja si chinesse RTL89D modelot drajveri se tie od cd-to -imam eset nod32 antivirus ognen zid toj sto si e od windows drugo nemam stavano -obicniot paket Call & Surf
 7. T

  Проблем со ЛАН интернет

  Интернетот е од т-хоум го делиме 3 луге преку аццес поинт е сега проблемот е тоа што кај овие двајца си вади убаво нетот со 200кб/с , а кај мене вади 3 кб/с па некогаш достигнува и до 10 кб/с , бтв лимитот не е пројден и никој од нив нема пуштено торент да вади нешто , исто така ги исклучивме и...
 8. T

  Проблем со Counter Strike 1.6

  @uwemi kaj mene e 100 fps
 9. T

  Проблем со Counter Strike 1.6

  ke cekame do prvi :D @uwemi ili @Steff_Maja kolku e normalniot FPS ?
 10. T

  Проблем со Counter Strike 1.6

  znaci i do net i do slabiot pc :D taka ?
 11. T

  Problem so graficka

  @psyside da , ne e problem za pari no neznam dali e sigurno do graficka :D
 12. T

  Problem so graficka

  Samo sto go vkluciv kompjuterot pocekav 10 min i ne pravese nikakov problem pred 1cas go rasturiv cel znaci se komplet i kabli i rab graficka , maticnata ja izvadiv nadvor izduvav so kompresor gi proveriv site kondenzatori nema ni eden poduen/istenec , istoto ovaa go napraviv i na graficka...
 13. T

  Problem so graficka

  druze grafickata e cistena pred nepolni 7 dena i e napravena staklo ostanuva da proveram kondenzatori
 14. T

  Проблем со мониторот или компјутерот?

  ke proveram , fala :)
 15. T

  Проблем со мониторот или компјутерот?

  koga napravi tiit si raboti koga ne napravi ne ni raboti monitorot ?
На врв Дно