• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од The_Darkness

 1. The_Darkness

  Проблеми со слика на Sony KDL-49W755

  @Daniel86, дали е можно сигналот од ресиверот да прави проблеми, бидејќи овие од сервис запнале сигнал па сигнал? Некако ми звучи на муабет за да ме откачат, бидејќи на истиот сигнал имам приклучено и други телевизори кои не прават проблем. Плус кога ќе го исклучам, линиите сеуште ги има и во...
 2. The_Darkness

  Проблеми со слика на Sony KDL-49W755

  Не знам што би можело да го предизвика, првите месец дена немаше проблеми, иако и тогаш следев доста спорт на истите канали. Кога гледам на обични нема проблеми. Не пробав со македонските, сега и не можам моментално бидејќи телевизорот е во сервис по втор пат. Има малку натегање, бидејќи тие не...
 3. The_Darkness

  Проблеми со слика на Sony KDL-49W755

  Ми треба совет околу проблеми со слика на телевизоров, купен е пред неполни три месеци во Сетек, а пред месец дена почна да покажува чудни симптоми. Само кога гледам HD канал (обично Арена Спорт), после сат време работа на сликата почнуваат да се покажуваат линии. Линиите се на место каде стои...
 4. The_Darkness

  Интернет проблем и лоадирање на страници [t-home]

  Има ли некое решение од целава ситуација ? Од пред брзо време и јас сум нивен корисник и немам проблеми со паѓање на интернетот, ама страните знаат да се вчитуваат многу споро, скоро секогаш бара да и направам reload и мора да си на тој таб за да го пушти.
 5. The_Darkness

  Поздрав Не бев активен овие неколку недели па затоа не можев да ти пишам. Инаку што се однесува...

  Поздрав Не бев активен овие неколку недели па затоа не можев да ти пишам. Инаку што се однесува за книгите, кај 90% од предметите книгите или скриптите кое се користат за предметот се на македонски јазик. Од предметите кои јас сум ги имал само 2 предмета биле со литература на англиски јазик, и...
 6. The_Darkness

  Електро факултет

  па според мое мислење, не ти е баш неопходен. повеќето предмети воопшто немаат врска со компјутер( или лап топ). само во случај на структурирано а подоцна и објектно-ориентирано програмирање би ти послужил, за да можеш да ја провериш задачата дали ти е точна. инаку воопшто не ти треба. поздрав
 7. The_Darkness

  Електро факултет

  зборот ми беше дека вие имате предмети кое се полагаат со семинарска, 4 предмети се речиси еден семестар. ке се сложиш со мене дека е многу полесно предметот да го полагаш така, отколку да полагаш цел испит теорија и задачи. јас лично не се сложувам со листата, но на крајот тежината си ја...
 8. The_Darkness

  Електро факултет

  Од каде ти се такви информации,за тој редослед???дали е тоа твое лично мислење или пак некое официјално??? јас само знам дека колеги од КСИА за изборни бираат предмети од енергетските смерови и ги полагаат преку семинарски и секогаш проаѓаат полесно. според тоа заклучувам дека се полесни тие...
 9. The_Darkness

  Електро факултет

  јас не реков дека ЕКТС е развиено на електро и дека секој предмет е по тој критериум. само во досегашното мое искуство имав предмети кои беа по ЕКТС и многу полесно се полагаат,бидејки не зависи се од испитот(или колоквиумите) туку имаш и многу дополнителни...
 10. The_Darkness

  Електро факултет

  ja sum sega 3 godina na KSIA. kako sovet bi ti kazal uste vednas da si ja sfatis rabotata seriozno,bidejki ako se opustis malku na kraj e mnogu tesko da se postigne( licno iskustvo). prva godina se uci isto kaj site, i spored moe mislenje gledaj poteskite predmeti da gi polagas preku...
 11. The_Darkness

  Подарок од Он нет?

  мислам дека сеуште е така, бар кај мене е на отприлика 6 часа.
 12. The_Darkness

  Подарок од Он нет?

  се случи и кај мене истото,имав 8 Gb на сметката и симнав некоја игра од околу 4 гига. подоцна проверив имаше останато 7Gb. не знам на што се должи тоа,но бев претпазлив до крајот за случајно тогаш да не ми ги рачунаат. но немаше ништо ни на крај, така да и тие да честат некогаш:D
 13. The_Darkness

  Купују нов компјутер, па прашање е кој (по вас) ?

  кога веќе се зборува за тоа,имам едно прашање : Дали има некоја разлика меѓу процесориве AMD Turion X2 Core X2 Duo Ultra и AMD Turion X2 2.0 GHz Dual-core ultra а ако може да ми кажете кои би биле еквивалентните Интелови процесори на овие двата??? поздрав
 14. The_Darkness

  Среќна Нова (информатичка) 2009 :)

  Среќна Нова на сите,многу здравје и среќа во следната година
 15. The_Darkness

  CoD2 преку Hamachi???

  со hamachi немам никаков проблем бидејки го користам и за други игри,така да тоа не е проблемот. кракот го снимав меѓутоа повторно има проблем бидејќи не можеме да се видиме со другарот. Нема никаков проблем кога играм на разни сервери,но сакам преку hamachi да направам свој сервер,на кој само...
На врв Дно