• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Tetreb

 1. Tetreb

  Предлог Совет и мислење за конфигурација (потреба за: Фото, Видео, Графика).

  Ама за H97 Gamer Pro пишит дека е на DDR3 1600/1333 MHz.
 2. Tetreb

  Предлог Совет и мислење за конфигурација (потреба за: Фото, Видео, Графика).

  Мислење ми треба за конфигурацијава. Особено за MB, графичка и напојување. Intel i7 - 4790 3.60GHz Asus Z97-K 1150 Kingston HyperX Beast 8GB 2400mhz Nvidia GeForce GTX 760 2GB 2 TB HDD WD CM K380 case CM 500W Истава би чинела околу 52.500 ден, а исто и толку би бил лимитот. Нема да ми служи за...
 3. Tetreb

  Водич за избор на делови при Склопување на конфигурација

  Мала помош. Мислење ми треба за конфигурацијава. Особено за MB, графичка и напојување. Intel i7 - 4790 3.60GHz Asus Z97-P 1150 Kingston HyperX Beast 8GB 2400mhz Nvidia GeForce GTX 760 2GB 2 TB HDD WD CM K380 case CM 500W Истава би чинела околу 52.500 ден, а исто и толку би бил лимитот. Нема да...
На врв Дно