• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од teo4u

 1. teo4u

  Т-Home оптика

  Дали оптиката е достапна и за во куќа, или само во зграда ?
 2. teo4u

  A1 (поранешно VIP)

  Имам нет од Близу, дали знај некој зошто цело време ми се менуваат адресите кога ќе проверувам во cmd ping google.com ?? Со едната адреса имам 8 пинг, со друга 40. Во игрите пингот ми се движеше од 9-15, сега минимум 45.
На врв Дно