• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од TENDO

 1. T

  Мислење за конфигурација

  Во поглед на Dell - овите, оптш осе познати дека кратко им трае батеријата, и дека загреваат многу. Ова од 6 годишно искуство на мојот Dell зборувам.
 2. T

  Мислење за конфигурација

  Дечки ајде уште за оваа конфигурација: Сериозно сум заинтересиран за лаптопов. Како ви изгледа? Xiaomi Air 13 Notebook Windows 10 Intel Core i5-6200u Dual Core 2.3GHz 13.3 inch IPS Screen 8GB RAM 256GB SSD Front Camera Bluetooth 4.1 Type-C WINDOWS 10 CHINESE VERSION-$669.99 Online Shopping|...
 3. T

  Мислење за конфигурација

  Дечки ми треба мислење, која е реалната цена за продажба на оваа конфигурација: Inspiron N5010 : N-Series Intel i3-370M (2.40GHz) Mobile CPU Display : 15.6in High Definition (1366X768) WLED Camera : Integrated 1.3 Mega Pixel Camera (N-Series only) Memory : 4 GB DDR3 (2x2048) 1333MHz Dual...
На врв Дно