1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
tehnogp
Последна активност:
5 Април 2020 во 07:01
Зачленет:
29 ноември 2007
Мислења:
25
Допаѓања:
47
Поени од трофеи:
190

Ги следи 3

Пол:
Машко
Роденден:
25 Август 1976 (Возраст: 43)
Веб-страна:
Локација:
Скопје
Занимање:
3D Interior designer

Сподели

tehnogp

Intern, Машко, 43, од Скопје

I'm linking my thinking with computer technology. 4 Април 2017

tehnogp последен пат беше виден (како):
5 Април 2020 во 07:01
  1. tehnogp
   tehnogp
   I'm linking my thinking with computer technology.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  25 Август 1976 (Возраст: 43)
  Веб-страна:
  http://www.vizuelnopredrealno.mk/
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  3D Interior designer
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i7-6700 Processor box
  Storage:
  Samsung Evo 850(250 gb)/Eco 840 120GB/4 x500 gb Seagate
  PSU:
  PSU 850W Deepcool DQ850 Modular 80Plus.
  RAM:
  DIMM 8GB DDR4 2133MHz Kingston HyperX x4
  VGA:
  Gigabyte PCX GeForce GTX 1070 Xtreme Gaming 8GB GDDR5
  Case:
  Zalman Z5
  Monitor:
  2 x DELL U2312HM 23"
  Keyboard:
  HP standard
  Motherboard:
  Gigabyte Z270X-Gaming K5 LGA1151
  OS:
  Windows 10 pro
  Прекар:
  tehnog
  Професија:
  Професор по физичка култура
  Омилен цитат:
  I'm linking my thinking with computer technology
  Музика:
  New Age, Techno, Trance.
  Најчесто користени апликации:
  Maxon Cinema 4D, 3D Max, ArchiCad.
  Интереси:
  Планинарење, Возење ролери, 3Д Визуелизација, внатрешно уредување.Компјутерски технологии.
  I am a digital 3D artist who specializes in interior design. I am capable of creating functional , modern interior design scenes using realistic materials, as well as advanced lighting techniques. I use Cinema 4D as my primary tool for 3D creation and 3d architectural visualizations. I am also proficient in ArchiCad, AutoCad. I have over 10 years of experience in interior designing