1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Tegla
Последна активност:
6 Јули 2020 во 18:22
Зачленет:
19 Јуни 2014
Мислења:
200
Допаѓања:
360
Поени од трофеи:
190
Пол:
Машко
Локација:
Skopje

Сподели

Tegla

Gaining Experience, Машко, од Skopje

Tegla последен пат беше виден (како):
6 Јули 2020 во 18:22
  1. На профилот на Tegla сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje
  Processor & Cooler:
  Intel Core i5-4670K + Noctua NH-D14 SE2011
  Storage:
  Samsung 840 Evo 120GB + Samsung 860 Evo 500GB + 1TB WD10EZEX
  PSU:
  EVGA Supernova G2 750W
  RAM:
  2x4GB Kingston HyperX Genesis DDR3 1600Mhz
  VGA:
  AORUS GeForce GTX 1060 6G 9Gbps
  Case:
  CM Storm Trooper (Window); 2x Noctua NF-F12 pwm; 1x Noctua NF-A14 pwm
  Mouse:
  Benq Zowie EC2-B
  Audio:
  Rotel RA-11; B&W 685 S2; B&W STAV24 S2 Stands; B&W ASW608; AudioQuest Forest OptiLink; Audio Technica ATH-M50
  Monitor:
  Dell Ultrasharp 24" U2412M
  Keyboard:
  Steelseries Apex M500
  Motherboard:
  Asus Gryphon Z87
  OS:
  Windows 10 Pro x64