• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од teamDuality

 1. T

  Blizzo & Ping problem

  од 130 на 135/140 се качува :) иако е малку разлика али верувај кога за работи за турнири ми прави преголем проблем се мислам дали постои подобар избор од близоо ?
 2. T

  Blizzo & Ping problem

  Поздрав до сите тука,имам еден специфичен проблем во врска со интернетот.Играм разновидни MMOFPS игри и да речеме во одредени периоди пингот ми е +10ms повеќе од нормалата.Да речеме ако на одреден сервер имам 130 пинг,после некое време пингот се качува на 140 (и тоа трае така 2,3 дена) потоа...
На врв Дно