• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од team dream

 1. team dream

  Team®Dream E2 HD сателитска листа

  Team®Dream E2 HD - еден дел од нашиот тим изработи уште една листа која се темели на нашата E2 LIGHT листа, само што оваа е наменета за оние корисници што преферираат повеќе HD канали. Сателитските листи претставуваат листа на канали подредени според желбите на корисниците од одреден регион...
 2. team dream

  Team®Dream E2 LIGHT сателитска листа

  Team®Dream E2 LIGHT - за оние корисници кои сакаат да ги имаат најдобрите SD и HD канали и тематски сортирани букети во сателитскиот ресивер. Сателитските листи претставуваат листа на канали подредени според желбите на корисниците од одреден регион наменети за сателитските ресивери кои работат...
 3. team dream

  Поздрав од Team®Dream

  За жал нашиот тим не изработува и не објавува E1 сателитски листи. Искрено се надеваме дека овој форум ќе привлече и други автори на сателитски листи вклучувајќи ги и авторите на E1 сателитските листи кои ќе бидат во можност да ги објавуваат своите листи на овој форум. Поздрав од Team®Dream
 4. team dream

  Поздрав од Team®Dream

  На првата листа што ќе ја објавиме на форумов, секако ќе биде вклучен и Canal+ Sport 2 HD (Polska) Во план е да се отворат два подфоруми и тоа едниот за E2 сателитски ресивери, а другиот за E2 сателитски листи. Се надеваме на добри дискусии. Ние сме спремни, чекаме на вас. Поздрав од Team®Dream
 5. team dream

  Поздрав од Team®Dream

  Здраво, Поздрав од Team®Dream тимот кој е составен од членови од нашата држава и специјализиран за објавување на ENIGMA2 сателитски листи. Досега нашите листи исклучиво ги објавувавме на најдобриот форум специјализиран за сателитска техника од Екс Југословенските простори, а во соработка со...
На врв Дно