1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Taurus's Recent Activity

 1. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на Daniel86 во темата Windows 10 Install problem.

  Се додека си играте со third party алатки што се однесува за windows 10, ќе си имате проблеми. Media Creation Tool. Решен проблем.

  19 oктомври 2019 во 09:04
 2. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата Барам сервисер на ПЦ кој доаѓа дома.

  Здраво на сите, Да ве известам дека успеавме да собереме доволно пари за Мартин да запише семестар. Тие неколку луѓе што помогнаа ако...

  18 oктомври 2019 во 11:26
 3. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на Potop во темата Регистрација на фирма.

  Може да биде регистрирано друштвото на домашна адреса на основачот. Нема да плаќаш индустриска не се замарај :) Испратено од iPhone...

  17 oктомври 2019 во 14:59
 4. Taurus одговори на темата Регистрација на фирма.

  Уште едно битно прашање. Дали седиштето на фирмата може да биде иста адреса со основачот или управителот на фирмата? И дали тоа...

  17 oктомври 2019 во 14:28
 5. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Регистрација на фирма.

  Убаво срочено, ќе додадам само во трошоци радиодифузна такса и трошок за правење на годишна сметка. Исто така можеш да си управител на...

  17 oктомври 2019 во 08:31
 6. Taurus одговори на темата Регистрација на фирма.

  @gokica @gOJDO да резимираме, значи фирмата (дооел), може да функционира без вработени. Имаме управител, кој е вработен во некоја друга...

  16 oктомври 2019 во 13:20
 7. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на gokica во темата Регистрација на фирма.

  Не мора да е пријавен како вработен во фирмата.

  16 oктомври 2019 во 13:11
 8. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Регистрација на фирма.

  не

  16 oктомври 2019 во 13:11
 9. Taurus одговори на темата Регистрација на фирма.

  @gOJDO ама управителот треба да е вработен во фирмата, треба да поминува плата/придонеси за него, така?

  16 oктомври 2019 во 11:36
 10. На Taurus му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Регистрација на фирма.

  Мора да има само управител, немора да има вработени.

  16 oктомври 2019 во 10:28
 11. Taurus одговори на темата Регистрација на фирма.

  За типот на фирмата, најдобро е да биде со ограничена одговорност - тоа значи дека фирмата одговара за обврските само со тоа што влегува...

  16 oктомври 2019 во 09:36