• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

tanco

Прекар
Tanco
Професија
Java Developer
Омилен цитат
Draga gospogjo, jas utre kje bidam trezen, a tikje ostanesh ruzzna!!
Програмски јазици
Java, C/C++, C#/.Net, perl, ruby, php,
Најчесто користени апликации
NetBeans, geany

Следачи

На врв Дно