• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од strizlo

 1. S

  Софтвер за рутер Gembird NSW-R2

  Па да ти кажам после сите муки шо ги поминав со него почнувам и ја да се мислам за таа варијанта - враќање... За неговиот барем. Мојот ете ми врши работа одлично немам проблеми нишо со него. :) Али сепак ќе видиме утре шо ќе праиме. Вечерва долга е има уште 8 саати до сабајле... Може ќе му...
 2. S

  Софтвер за рутер Gembird NSW-R2

  Види рутеров пари.... 870 денари е хехехехе. Кај мене го стаив колку да иам каков таков интернет бежичен на лап топот. Мене ми брка работа си го решив ја проблемот... Него кај другарчево е бељата... Мора да исклучам све живо од security сетинзи за да има нешто од нешто побрза конекција. Иначе...
 3. S

  Софтвер за рутер Gembird NSW-R2

  Се извинувам за замарање на темава ама морам да поставам уште едно прашање... Погоре пишав дека рутеров кај мене е ок али си ја зедов бељата со другар од маало... Он исто намести ваков дома. Значи кај него го има истиот проблем како мојот погоре (што кај мене се реши со гасење на firewall-от...
 4. S

  Wi-Fi на голема одалеченост?

  Е ова и мене ме интересира. Затоа што има еден тип во Карпош 4 негде во околината кај тие трите згради високите на кејот на Вардар, рока wireless за 500 денари на сите шо ке му платат... :) До сеа никој го нема пријавено (ваљда), знам дека долго време корне интернет. А тоа дали е...
 5. S

  Windows 8

  Менито за избор на оперативен систем кај dual boot е КАТАСТРОФА....
 6. S

  Софтвер за рутер Gembird NSW-R2

  Гледам ова е стар пост али сепак мислам дека мојов коментар може да му се најде на некој... :) Иначе го имам рутеров дома поврзан со 3 компјутери жичено и еден лап топ (wireless). Рутерчево мене ми брка работа одлично за тие пари. На почетокот имав мал проблем со отворањето на веб страниците...
На врв Дно