• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од strelcho

  1. S

    Workgroup is not accessible.

    Hi, Откако инсталирав IPV6 протокол на XP -to,не гледам ништо во WORKGROUP,(инаку има десетина компјутери на WORKGROUP).После тоа го избришав IPV6 протоколот ама ништо,освен што ми дава "workgroup is not accesible....." Инаку претходно гледав две мрежи :MSHOME и WORKGROUP.Пробав само на MSHOME и...
На врв Дно