• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од stevcooo

 1. S

  Windows Phone 8 Apps

  Здраво, можете да ја видете мојата апликација која од денес е поставена на маркетот, Се работи за апликација за водење на буџет, значи внесувате податоци за секој трошок што го правите (категорија, цена, датум, опис и сл.) и апликацијата ви прави најразлични пресметки за тоа на што највеќе сте...
 2. S

  Купување од Amazon и Ebay

  Јас имам доста искуство со купување на работи преку e-bay. До сега се што имам платено се ми има стигнато на домашна адреса. Се има случувано да задоцни испораката по цел месец или да се загуби нештото што си го платил/порачал, но сите регистирани продавачи на e-bay се должни да ти ги вратат...
 3. S

  Има ли asembler програмери?!

  lol....hahaha...aj aj sea ne se praj fin 100 boda ke imash na kolokvium :D....c c c....a za prim ti ce napisis pobrzo jas sea sse zafatif so poseriozna rabota :D
 4. S

  Има ли asembler програмери?!

  форумов го посетувам поретко...ама еве наидоф на интересна тема :)...јас со асемблер прф пат се запознав оваа година и тоа на факултет....забавно е програмирајнето во асемблер...предизвик е да се знаат сите тие команди...но со тек на време се учат не е некој си проблем огромен...голема предност...
 5. S

  Претворете го мобилниот во веб камера

  хмммм...Mobiola Web Cam ја имам користено претходно како веб кам на Nokia E65...но го загубиф кракот :(....префектно работеше на старионт месенџер но на новиот правеше некои проблеми и не сакаше да се вклучи воопшто :(....и убаво е кога некој постира некоја апликација нека се потруди да најде и...
 6. S

  Работа во фирма за аудио и видео надзор

  Bugarska Firma za audi i video nadzor AviTek security nudi rabota.za podetalni informacii mozete da se obratite na [email protected] ili pak na 02/813 01 27 ili 0878 97 94 90
 7. S

  Што имате на Ctrl+V

  simona_pp1 hahaha
 8. S

  Дали некој знае да работи со покажувачи?

  ehehe...interesna e zadacava...t.e lesna....a za shto ti treba resenieto ako mozi da znam>???
 9. S

  Кој е најдобриот ИТ факултет во Македонија?

  hmmm....a be vidi vaka ti mozi da si imash nekoi neubavi spomeni od FEIT...ama fakultetot si e zakon...ako sakas da naucesh stvarno se ke naucesh,plus toa prof ne se tolku losi oti vo sekoj moment mozish da gi prashahs shto sakas duri i nadvor od oblastna na predmetot i ako se vo moznost se ke...
 10. S

  Натпревар во програмирање!!!

  i sea shto odluci...koga ke pocne proektof???
 11. S

  Source кодови...

  ova za cd-romof dobro e ...tnx
 12. S

  Препорачајте книга за ООП во С++

  ubo kaza "loverboy " deka na FEIT ima mn dobra kniga za toa...odnosno toa se interni matrijali vo .pdf format ama mn dobro e se objasneto..potocno za OOP vo c++...jas lani ucef od tie skripti i dosta mnogu naucif...pozdraf
 13. S

  zdravo....go procitav tvojot post deka mozes da najdes bilo koja e-book pa aj te molam ako mozes...

  zdravo....go procitav tvojot post deka mozes da najdes bilo koja e-book pa aj te molam ako mozes da ja najdesh "digital logic design principles" oti vejke dva dena ja baram ama nemozma da ja najdam....pozzz
На врв Дно