1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат Steff_Maja

 1. architect

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,950
  Допаѓања:
  2,332
  Поени од трофеи:
  1,602
 2. CDR``

  Intern, Машко, 23, од Кочани
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  20
 3. Creed_Bratton

  Gaining Experience, од EU
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  328
  Поени од трофеи:
  315
 4. dejan_str

  Unbeatable , Машко, 37, од OHRID кај ензероно
  Мислења:
  8,150
  Допаѓања:
  4,860
  Поени од трофеи:
  2,202
 5. doctorwho123

  Intern, Машко, од Скопје
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  12
  Поени од трофеи:
  217
 6. Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,556
  Допаѓања:
  25,679
  Поени од трофеи:
  2,377
 7. Garfield'

  Gaining Experience, Машко, 22
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  51
  Поени од трофеи:
  75
 8. Goran123

  Gaining Experience
  Мислења:
  954
  Допаѓања:
  159
  Поени од трофеи:
  255
 9. inmate1807

  Intern, Машко, 34, од C:\Program Files
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  147
 10. intimos

  Intern, Машко, од Macedonia
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  60
 11. Ivanbad

  Intern, Машко, 24
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  20
 12. Jokerski

  On your way to fame, Машко, од Во твојот ум чедо
  Мислења:
  814
  Допаѓања:
  733
  Поени од трофеи:
  290
 13. KalEl

  Gaining Experience, Машко, 39, од Ново Лисиче
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  175
 14. pavle

  Intern, Машко
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  50
 15. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  7,810
  Допаѓања:
  5,012
  Поени од трофеи:
  2,312
 16. Speedy

  Gaining Experience, Машко, 26
  Мислења:
  596
  Допаѓања:
  205
  Поени од трофеи:
  402
 17. toti

  Intern
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  12
  Поени од трофеи:
  207
 18. uwemi

  Unbeatable , Машко, од Skopje
  Мислења:
  4,761
  Допаѓања:
  4,315
  Поени од трофеи:
  1,752