• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од StefEMO

 1. S

  vrakanje na fajlovite od hdd

  Еј фала многу успеав да си ги вратам податоците..Нешто и не успеав но сепак добро е :)))
 2. S

  vrakanje na fajlovite od hdd

  Znaci vaka..Imav windows 7 utimate i sakav da stavam na druga praticija ubuntu..Megjutoa izmesav nekoi raboti i na kraj namesto so 3 particii vo my kompijuter ostanav so 1..potoa napraviv povtorno 3 (C,D i E) particii i instalirav nanovo windows 7 bidejki nesakase reparir..Mozno li e nekako da...
 3. S

  Warhammer Online: Age of Reckoning

  Da samo dali moze da se igra povekje od 10 dena ??? 10 gb za 10 dena samo da igram ...zar se ispakja?
 4. S

  Сопствена иконка на USB,CD,DVD

  Со сигурност сте забележале дека кога ќе внесете CD или DVD за некој софтвер или некоја игра, CD или DVD драјвот ја сменува иконката со иконката на играта или логото на компанијата која ја прави играта. Ако некогаш сте се запрашале како да го направите тоа еве едно кратко упатство. Прво ви...
 5. S

  Графичка 9400 GT

  Да не отварам нова тема , ме интересира дали може да се поврзе оваа картичка со обичен ТВ??? Овака изгледа .....
 6. S

  Мојот десктоп

  Еве го и мојот
 7. S

  Windows 7 i Counter Strike 1.6

  Рашири си ја преку копчињата од мониторот..Или стави друга резолуција :) Kajmene raboti bez problem na windows 7 ultimate 32 bit
 8. S

  Warhammer Online: Age of Reckoning

  Dali nekoj ja igra ovaa igra onlyne ??? I me interesira ako ja simnam us verzijata dali bi mozes da ja igram jas onlyne ??? tnx...
 9. S

  Хорор игри

  Scorpion Disfigured 18+ :):)
 10. S

  Assassins Creed 2 Најавена

  eve kako kje izgleda otprilika igrata :) http://www.youtube.com/watch?v=SzIQ3UOJ9rg
 11. S

  F.E.A.R. 2: Project Origin

  A moze nekoj da kaze kolku dolgo se igra otprilika..da ne bide 11 gb za 2 saata :S:S ?????????
 12. S

  Ваши Counter Strike Screenshot-ови

  Eve odmene... :)
 13. S

  Графичка 9400 GT

  Зошто велиш дека не ја бива за игри..Јас ја имам истата ,4гб рам,core 2 duo 2.50 GHz процесор и сите игри ги играм на 1280х1024 на high и ми работат без проблем..
На врв Дно