1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

StefAngel's Recent Activity

 1. StefAngel одговори на темата SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија).

  Го користи овој контролер. The Silicon Motion SM2262EN SSD Controller Preview: Good And Bad Amplified

  14 oктомври 2019 во 02:34
 2. На StefAngel му/ѝ се допаѓа мислењето на gamer-eddie во темата Strix GTX 1080 Ti.

  Здраво до сите Како што вика насловот , купувам GTX 1080 Ti Strix ама до 400/450 евра НЕ ми треба гаранција ми треба да работи како што...

  13 oктомври 2019 во 19:25
 3. StefAngel одговори на темата Совет и мислење за надградба на CPU.

  Интел да ти рече да се фрлиш од Вардар ќе направиш ли тоа? Бенчмарк од независни луѓе не како тие што ги потплаќаат интел или амд,...

  13 oктомври 2019 во 19:14
 4. StefAngel одговори на темата Совет и мислење за надградба на CPU.

  Гојдо што и да збориме која карта да ја одбере од двете е добра работа Повеќето од луѓето не им треба повеќе од 580 или 1060. Иначе еве...

  13 oктомври 2019 во 13:50
 5. StefAngel одговори на темата Совет и мислење за надградба на CPU.

  Userbenchmark вика дека 9100f е подобар процесор од 2700 така што е мерило за бенчмарк Актуелен гејмплеј, види погоре.

  13 oктомври 2019 во 13:42
 6. StefAngel Прикачи датотека во темата Совет и мислење за надградба на CPU.

  Nope, едноставно е подобар избор освен ако не си стример или едитираш видео едитирање. 7% поточно П. П. С се сеќаваш на 1070 беше 30-35...

  Screenshot_20191013-122629.png 13 oктомври 2019 во 12:25
 7. StefAngel одговори на темата Intel vs AMD.

  АМД имаше добар раст до faildozer , интел 10 нм никаде го нема . Новите процесори на 10 нм се 2-3% побрзо од 9та генерација и немаат...

  13 oктомври 2019 во 00:35
 8. На StefAngel му/ѝ се допаѓа мислењето на DrMTR во темата Windows 10 Install problem.

  Windows 10 не подржува MBR. Само GPT. Новите лаптопи по дифолт не подржуваат MBR како шема, и не дозволуваат инсталирање на постари ОС.

  12 oктомври 2019 во 19:27
 9. StefAngel одговори на темата Intel vs AMD.

  Дава грантови за попуст. Ако си иновативен нема да ти требаат грантови

  12 oктомври 2019 во 18:37
 10. На StefAngel му/ѝ се допаѓа мислењето на farkizz во темата Intel vs AMD.

  [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=5q31xSCIQ1E од 12 мин отприлика е делот за Интел, за тоа како планира да се "справува"...

  12 oктомври 2019 во 18:37
 11. StefAngel одговори на темата Проценка Монитор Dell U2412M.

  [MEDIA] View: https://youtu.be/V8BVTHxc4LM

  12 oктомври 2019 во 17:32
 12. StefAngel одговори на темата Совет и мислење за надградба на CPU.

  5700xt е блиску до 1080ти во перформанси и троши помалце и е подобра карта за копање

  12 oктомври 2019 во 17:26
 13. StefAngel одговори на темата Совет и мислење за надградба на CPU.

  Пане кога ќе правиш sli за 8к гејминг викај да тестирам

  12 oктомври 2019 во 17:03
 14. StefAngel одговори на темата Совети / Mислења за Hardware / Software.

  Какви идиоти се nvidia и интел. Типично анти компетентна компанија. На Nvidia финтата им беше ќе дозволиме freesync ако пишува на...

  12 oктомври 2019 во 16:59
 15. На StefAngel му/ѝ се допаѓа мислењето на gamer-eddie во темата Совети / Mислења за Hardware / Software.

  Капа им симињам на Intel & Nvidia [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=5q31xSCIQ1E

  12 oктомври 2019 во 16:57