1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

stefan_off's Recent Activity

 1. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на Андреј во темата Рецензија Etymotic ER2XR слушалки.

  За да почнам со било каков опис на тоа како звучат овие слушалки, би сакал на кратко да ви ја доловам историјата на Etymotic. Etymotic...

  28 Јануари 2020 во 00:16
 2. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на FiC DoGG во темата Како да го одржите вашиот телефон во супер состојба.

  [IMG]

  28 Јануари 2020 во 00:12
 3. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Предлог Конфигурација без краен буџет.

  Enthusiast Gaming PC: Z370 + i9 9900KF + 32GB DDR4-3200 + RTX 2080 Super + 512GB NVME + 2TB HDD

  26 Јануари 2020 во 23:00
 4. stefan_off одговори на темата Sigma 18-35mm f1.8 ART - Nikon.

  28 000 den.

  26 Јануари 2020 во 22:58
 5. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на SpiritBond во темата dbrand Grip + Teardown Skin Samsung Galaxy S10.

  Продавам dbrand Grip + Limited edition Teardown Skin за Galaxy S10. Колаборација со JerryRigEverything. Сеуште нова без знаци на...

  2BEB8A8B-688C-487A-B4F6-A3104F2664F4.jpeg 25 Јануари 2020 во 12:53
 6. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на Goran995 во темата Предлог Гејминг конфигурација до 45000 денари (со монитор).

  Комплетирано 60-70% од конфигурацијата. Фалат уште монитор, матична, тастатура, глушец, HDD и слушалки. Ќе ме фати над 45000... [ATTACH]

  20200124_212423-01.jpeg 24 Јануари 2020 во 22:48
 7. stefan_off одговори на темата Cisco 2500 series Cisco 2514 Cisco 3640 series.

  Ок значи сепак ќе одат за старо железо ;) Фала

  23 Јануари 2020 во 13:55
 8. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на lumixoid во темата Cisco 2500 series Cisco 2514 Cisco 3640 series.

  Ама сепак Ethernet портите се 10Mbps. Значи тоа е макс лимитот по порта. :) Другиве FXS порти може да се користат за влезни аналогни, но...

  23 Јануари 2020 во 13:54
 9. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на Perata во темата Sandy/Ivy Bridge или Ryzen (F1, F1).

  @Metuzalem ја прочитав цела тема и многу ме бендиса, мислам дека копчето за лајкови не ми работи повеќе (го убив од штракање) @zipi123...

  22 Јануари 2020 во 22:20
 10. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на Metuzalem во темата Sandy/Ivy Bridge или Ryzen (F1, F1).

  Види мене што ми кажаа (ама мене ми е оверклокуван).

  22 Јануари 2020 во 22:19
 11. stefan_off одговори на темата Cisco 2500 series Cisco 2514 Cisco 3640 series.

  @ARMac Фала на инфо!

  22 Јануари 2020 во 22:17
 12. На stefan_off му/ѝ се допаѓа мислењето на ARMac во темата Cisco 2500 series Cisco 2514 Cisco 3640 series.

  За практична примена не би рекол пошто max PPS на 2541 е околу 2 мегабита со AUI порти е чудото, неможе ни да се вклопи во нормална...

  22 Јануари 2020 во 22:16
 13. stefan_off започна нова тема:

  Cisco 2500 series Cisco 2514 Cisco 3640 series

  Здраво друштво. Ми треба помош за овие ствари од сликите - Cisco 2500 series Cisco 2514 и Cisco 3640 series. Купени се на име на...

  IMG_20191221_104827.jpg 2500series-01.jpg 2500series-02.jpg 2500series-03.jpg 2500series-04.jpg 2500series-05.jpg 2500series-06.jpg 2500series-07.jpg 3600series-02.jpg 3600series-03.jpg 3600series-04.jpg 3600series-05.jpg 3600series-06.jpg 3600series-07.jpg 3600series-08.jpg

  Форум: LAN // WAN // MAN // PAN // CAN

  22 Јануари 2020 во 18:17