• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од stefan1984

 1. stefan1984

  Предлог за лаптоп (+ - 30к)

  Да не отварам нова тема со ист наслов тука да пишам. Имам можност од телеком Телеком онлајн продавница – Купувајте безбедно онлајн и плаќајте на рати! да земам лаптоп до 30.000 ден. за домашни услови, фотошоп. Истата дилема амд или интел
 2. stefan1984

  PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

  Денес пробав да префрлам финансии преку опцијата за пријатели. Воопшто не ми понуди опцина пријатели (акаунтот не е бизнс) На 39е. половна стока - дерези од www.ebay.de kleinanzeigen на продавачот му наплатија 4е
 3. stefan1984

  eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

  Да прашам на купиш на аукција од ebay производ, на картичка немаш доволно $ може да почека ден два до пон. Или мора одма да се плати. Ако во сличај мора веднаш да се плати а не можам ради банки не работат што понатаму
 4. stefan1984

  PS4 Orbis - Sony ќе ги спасува амд... :)

  God of war ne postoi
 5. stefan1984

  Негативни искуства со продажба на хардвер/предмети (од членови на It.com.mk)

  Јас имав слицено искуство пратив ПЦ пентиум 3 и ми бесе помалку платено, но претежно ова се случува со поновите членови како можам да приметам инаку како гледам не ги познавам но се доста коректни купи-продај saleSK, gOJDO, pricina ... т.е. оние кои се од самиот поцеток на форумот или пак имаат...
 6. stefan1984

  CHAMP - микробранов проектил од Boeing што уништува електроника...

  Само гледаат да ги оправдаат финансиите потрошени (читај украдени од населението) и каде ќе го користат против кого ? Освен тоа ова се стари технологии 7-8 децении. Америка е веќе готова нејзиниот темел е пресечен, материјалистичкото општество го доживува својот крах во време кога сака т.е...
 7. stefan1984

  Играње PS2-3 игра на PC

  Сакам да ги свртам сите metal slug инсталирав маме емулатор не ги отвара 4,5,6,7,8, xx имам 1,6Ghz 512Mb ram Имам андроид LG p500 и на него инсталирав ама не сака има ли некој сајт за on line за metal slug
 8. stefan1984

  Iphone 4S

  Исто првпат кога го видов видеово си реков аха да бе и мерцедес имаа еден ваков гаџет.
 9. stefan1984

  Факултет за Безбедност

  и за ова факултет џабе губите време и новац за жандар/војник. Ништо нема да ти користи кога ќе севработиш само ќе трба наредби да слушаш или евентуално семафор да изиграваш. Земете бе природни науки комјутери полза да има човечанство и од вас
 10. stefan1984

  LG optimus one - проблем

  го форматирав држев home; - volume и on/off се форматира ама и податоците што ми ги барава ги избриша тоа е тоа
 11. stefan1984

  Mrtvi Pixeli

  добро како се маскираат мртви пиксели еве нека си ги маскира човекот да не му бодат очи
 12. stefan1984

  Факултет за Безбедност

  Што учите на тој факултет баш ме интересира. Нешто безбедност системи компјутери или како да бидеш џандар или избацивач.
 13. stefan1984

  LG optimus one - проблем

  Ми го дадова телефонот на поклон, користен неколку месеци и да ги исклучам 3г фацебоок и некој други тракатанци што не ми требаат, чачкав и нешто зезнав па ми дава the proces com.android.phone has stopped unexpectedly. Pleace try again. и имам копче "forece stop" исто ми дава и за The...
 14. stefan1984

  Може ли да се најде DDR 1 RAM од 1GB

  да имам x4 ддр1 за лаптоп
 15. stefan1984

  ako baras 256mb ddr1 za laptop imam x4

  ako baras 256mb ddr1 za laptop imam x4
На врв Дно