• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Stefan-S1

 1. S

  Проблем конекција со база на податоци

  Windows 7 Professional
 2. S

  Проблем конекција со база на податоци

  Здраво, Ја користам NetBeans развојната алатка. Направив мала GUI апликација во Јава која ги прелистува вработените во една фирма. Поврзана е со derby база на податоци. Базата на податоци ја направив преку NetBeans. И се работи перфектно. Но, имам само еден мал проблем. Кога ја стартувам...
 3. S

  mturk.com

  hahahah, ne vnimava mnogu koga se registrira
 4. S

  Kniga Hardver

  fala, odlicna e, malku stara ama sepak ke posluzi
 5. S

  mturk.com

  I godina shtip
 6. S

  mturk.com

  Eden shkolski zarabotuva duri 100 dolari za 10 dena i plus mu ostanat 40 HIT pending. Kako ne vredi? Do sea uste so nema poracano
 7. S

  Помош за програма во C++

  Za ovoa pretpostavuvam treba da imas uceno za nizi. if (J%2==0) cout<<J<<endl; // Za Parni if (J%2!=0) cout<<J<<endl; // Za Neparni if (J%3==0) cout<<J<<endl; //Za delivi so tri if (J%5==0) cout<<J<<endl; //Za delivi so pet if (max<J) max=J; cout<<max<<endl; //Za najgolem Ovoa treba da se...
 8. S

  Amazon reselleri

  Sakam da prasam dali ima nekoj poracuvano od amazon preku reselleri, oti retko na amazon koj preprodavac isporacuva tuka. Ako ima nekoj lista slobodno neka ja spodele.
 9. S

  mturk.com

  Vnimavaj edinstveno da ne te banirat na mturk.com, oti ako te banirat site pari so gi imas na payments.amazon.com ojdea vo nepovrat.
 10. S

  Kniga Hardver

  Ми треба книга која за хардвер. На пример сакам да има нешто за процесор, RAM меморија, графичка и др делови, како работат? како комуницираат меѓусебно? општо за нив. Кои им се главните карактеристики и по што може да им се оцени квалитетот на работа? ако може да има нешто и за излезни, влезни и...
На врв Дно