• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Stefan.m

 1. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Фала на брзиот одговор. Па собата е всушност мојата соба каде што живеам. Врата има, ама вратата најчесто не би била отворена. Би можел ли да ми предложиш некои клима уреди?
 2. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Здраво на сите, Дали некој би можел да ми препорача што е најдобра опција, односно каква клима, за соба од 7-8 m2? Поздрав
 3. S

  Nexus 7 [2013] (razor) Клуб на сопственици :)

  Каде можам да го однесам на сервис? Таблетот ми е донесен од САД. Поздрав
 4. S

  3D Филм

  Симнаv Total Media Theatre и го читаше филмот, го поврзав преку HDMI за 3Д телевизор и активирав 3Д. Сликата се направи онака како замаглена за 3Д и кога ги ставив наочарите беше кристално чиста. Ама некако не ми беше баш затоа што немаше 3Д како што сум гледал на други филмови. Дали беше до...
 5. S

  3D Филм

  Имам 3Д телевизор што поддржува Real D 3D. Каков програм да симнам на копмјутер за да го чита ЦД-то со филмот ? ЦД-то е Blu Ray 3D и компјутерот има Blu Ray читач ама немам програма на која што треба да го пуштам. Планот ми е да го поврзам компјутерот со телевизор и да го пуштам филмот.
 6. S

  Nvidia GTS 360M

  На таа тема нема ама баш никакво објаснување како да го користам.
 7. S

  Nvidia GTS 360M

  Здраво ! Пробав да најдам тема за оваа графичка ама не успеав. Дали ќе може некој да ми објасни како да ја оверклокувам графичкава ? Симнав MSI Afterburner ама како да знам до каде да ги терам Core Clock, Shader Clock i Memory Clock ? Ако има слична или иста тема со оваа се извинувам ако...
 8. S

  Sager Лаптоп

  Фала ви на препораките, Alienware не ми беше во план затоа што голем дел од цената го плаќаш само заради името, така да тоа излезе од опција одма. Toshiba беше љубов на прв поглед :), ми се свиѓа конфигурацијата, мониторот е огромен 18.4 инчи и ептен ми се свиѓа како изгледа, посветиле многу...
 9. S

  Sager Лаптоп

  Незнаев каде да ја отворам темава, па решив тука. Дали некој ја знае оваа марка на лаптопи? Мене не ми е позната ама видов дека можеш сам да направиш модел и тоа со најновите графички карти а и не се нешто ептен скапи. Така да секоја информација е добредојдена. Имам уште една молба, а тоа е...
На врв Дно