• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Stefan-Janevski1233

  1. S

    Nvidia 980Ti

    Kolku ja zema 980Ti jas sega planiram da zemam graficka nekoja gejmerska i sakam da mi kazete konfiguracija za normal gaming do 8gb ram i nekoja sredna graficka so 2gb vram :P
На врв Дно