1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

steelseries's Recent Activity

 1. На steelseries му/ѝ се допаѓа мислењето на mkextremer во темата Wraith Prism with RGB LED.

  Нов, сеуште не е отворен од кутија. 2000 денари фиксно.

  22 Септември 2019 во 10:33
 2. На steelseries му/ѝ се допаѓа мислењето на Fredy во темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Мене Асус монитор за еден мртов пиксел ми сменија во рок од 12 саати во Сет. И тоа го забележав после година ипол користење. Just...

  20 Септември 2019 во 21:10
 3. steelseries одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Ван буџет ми е асусот. На гарантниот лист пиши ако има 1 мртов пиксел дека го враќаат? Може имаш познанства или добра услуга не викам...

  20 Септември 2019 во 21:10
 4. steelseries одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Сега баш гледав. Ама искрено незаменлив е билдот на Alienware. BTW некој од форумов има Alienware, од каде го зеле и чија гаранција....

  20 Септември 2019 во 20:29
 5. steelseries одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Анхоч не дава нивна гаранција. Гаранцијата е од ITD компјутери. И според нивниот гарантен лист 5 мртви се дозвплени и два светли. Така...

  20 Септември 2019 во 19:12
 6. steelseries одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  Вработен во анхоч, во системот им пишува кој што нарачал адреса и сл. ако приложиш. Рецепционерката флертуваше на телефон додека дремев...

  19 Септември 2019 во 22:46
 7. steelseries одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  @Mao Потврдено ми е од вработен дека тој дечко ги нарачал сите. Од Куманово бил. После ќе речат поштени. Btw сеуште ме пишело во...

  19 Септември 2019 во 20:15
 8. На steelseries му/ѝ се допаѓа мислењето на CykaBlyat во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Јас реално мислам дека се кај нас е роба трета класа и ништо не треба од тука да се купва од електроника.Сакав да земам плоча од Ali ама...

  19 Септември 2019 во 20:05
 9. steelseries одговори на темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Искрено ќе ти кажам, нашите се криви, земаат рефурбишд продукти и нас не дојат со нив. Јас томахаукот што го зедов, при пуштање на PCto,...

  19 Септември 2019 во 18:36
 10. На steelseries му/ѝ се допаѓа мислењето на StefAngel во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Пишав што е проблемот со овие матични биосот е 32кб а за рајзен 3000 е 64кб. Затоа направија tomahawk max, а тоа што кај нас ги нема тоа...

  19 Септември 2019 во 18:32
 11. steelseries одговори на темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Затоа земаш денес, праиш stock benchmark, глеаш температури. После клокај до 4ghz и гледај над 70 во игри да не крева. Таман ќе си. Не...

  19 Септември 2019 во 18:25
 12. На steelseries му/ѝ се допаѓа мислењето на StefAngel во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  И јас исто, имав ист проблем ја вратив си зедов нова нема проблем.

  19 Септември 2019 во 18:22
 13. steelseries одговори на темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Зошто да изгори? Секоја компанија има и добри а и фалични парчиња. Се е до среќа. Добра плоча е јас ја имам.

  19 Септември 2019 во 18:18
 14. steelseries одговори на темата Мртов пиксел на нов монитор.

  рецепционерката беше зафатена на телефон, ширеше љубов со некого. Гопсодинот што проверуваше рече оди долу да ти се вратат средствата, и...

  19 Септември 2019 во 16:03
 15. На steelseries му/ѝ се допаѓа мислењето на Necromancer во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Благодарност до @steelseries и @borcep. Ноктуа ќе го процесирале барањето па ќе ме известеле, ама не верувам дека би имало проблем....

  19 Септември 2019 во 13:36