1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Steam.'s Recent Activity

 1. Steam. Прикачи датотека во темата A1 Ограничен интернет.

  ја незнам колку е ама почна во игри стално да ми искача poor network conditions, така да изгледа над 750 сум, бидејќи имам надминувано и...

  upload_2020-5-30_18-21-49.png 30 Мај 2020 во 18:21
 2. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Windows 10 генерална дискусија.

  Канта или замарање со некој хардкор софтвер од некој хардкор руски сајт. Скапаниов апдејт ја вклучил скапанава заштитна опција која ми...

  30 Мај 2020 во 18:12
 3. Steam. одговори на темата Windows 10 генерална дискусија.

  еј тоа бе, заборавив што ми го правеше freezeов, и мене ми се случува истото, сменив драјвер и изумив дека ова глупово го прави маусот...

  30 Мај 2020 во 18:12
 4. Steam. одговори на темата A1 Ограничен интернет.

  а по надминување на 750ГБ, ти се одмилува лоадирањето/чекањето и не ни стигаш до 1тб*

  30 Мај 2020 во 17:59
 5. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на DaVoRkNe во темата Хард дискови - тестови и искуства.

  Да сата2 ми е матичната,ако можеш линк да ми пратиш од каде да симнам чипсет/storage драјвер.фала ти [ATTACH]

  IMG_20200530_142900.jpg 30 Мај 2020 во 14:29
 6. Steam. одговори на темата Хард дискови - тестови и искуства.

  немаш sata3, и драјверот не е тој тој, iastor треба да е, најди си чипсет/storage драјвери, ќе ти го инсталира, ама пак не очекувај...

  30 Мај 2020 во 14:14
 7. Steam. Прикачи датотека во темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  11ти март, па двете последни на 17ти март. смешно ми е како после месец дена дури се до postal facility. [ATTACH]

  upload_2020-5-29_14-29-31.png 29 Мај 2020 во 14:29
 8. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на fuzzjaw во темата Предлог за куќиште и кулер.

  После промена на распоредот низ собава, сепак добив можност да ставам куќиште на биро, па решив да одам на естетски поубава солуција. Со...

  20200527_205801.jpg 27 Мај 2020 во 22:22
 9. Steam. започна нова тема:

  Продадено Crucial 2x4GB 2400MHz DDR4 CL17 DIMM

  Се продаваат 2та во комплет поради надградба, со гаранција од сет до 16.05 2021. Модел CT4G4DFS824A. Цена - 1500.

  Форум: Продавам

  27 Мај 2020 во 17:27
 10. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на draey во темата Нексио - ценовник.

  Ова е од договорот што го имаш направено да ги рекламираш на ај ти форум! :D

  26 Мај 2020
 11. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Нексио - ценовник.

  [ATTACH]

  viber_image_2020-05-26_23-06-33.jpg 26 Мај 2020
 12. Steam. одговори на темата Нексио - ценовник.

  а уствари шо е тоа scroll wheel

  26 Мај 2020
 13. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на DaVoRkNe во темата Купено Купувам графичка.

  Еве :)[ATTACH]

  IMG-51d2702d96399ccb540437fb5a47c677-V.jpeg 26 Мај 2020
 14. На Steam. му/ѝ се допаѓа мислењето на zdravkovskii во темата Sid Meier's Civilization VI Free.

  Да сте такви да снимите eu4... е тоа е страгедија

  26 Мај 2020