• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
S
Реакции
0
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

 • bidna so paypal - me limitiraa. :)) sega me plakaat preku moneygram ($15 provizija). moneybokers ne raboti za amerikanci, ne moze da prakaat pari.
  Здраво другарче,
  само да те прашам, шо бидна кај тебе со paypal-от?
  И јас работам преку интернет, до сега преку freelancer и moneybookers сум немал проблем,
  ама некои клиенти бараат да ме платат преку paypal,
  па ме интересира дали го среди проблемот или не.
  Им реков да ми ги префрлат парите директ на банкарска сметка, зошто немам paypal.
  Претходно пробав и со нив со moneybookers, ама имале проблеми од нивна страна,
  па на moneybookers ми исплатија само 1 рата, а после им била блокирана сметката.

  Поздрав
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно